Зеленський запропонував спростити надання українського громадянства російським біженцям

Також президент запропонував спростити надання українського громадянства іноземним військовим, які служили на контракті у ЗСУ

Президент Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради законопроект, спрямований на вдосконалення правового забезпечення регулювання питань українського громадянства. Зокрема, ініціатива Зеленського передбачає спроещене надання українського громадянства для російських біженців.

За інформацією президентської прес-служби, законопроект передбачає звільнення деяких категорій осіб від обов’язку подавати зобов'язання припинити іноземне громадянство при набутті громадянства України за умови, що вони складуть присягу громадянина України.

Зокрема, документ пропонує звільняти від обов’язку подавати зобов'язання припинити іноземне громадянство при набутті громадянства України осіб, які проходять (проходили) військову службу за контрактом у Збройних силах України, допомагали у забезпеченні національної безпеки та оборони, за умови, що вони подадуть декларацію про відмову від іноземного громадянства.

Також пропонується звільнити від обов’язку подавати зобов'язання припинити іноземне громадянство громадян держави-агресора або держави-окупанта (наразі в Україні такою визнано лише Росію) та зазнали у своїй країні переслідувань, за умови, що вони подадуть декларацію про відмову від іноземного громадянства.

Крім того, законопроект Зеленського пропонує розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням; скоротити перелік незалежних від особи причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства; переглянути підстави для втрати громадянства України; уточнити підстави скасування рішення про оформлення набуття громадянства тощо.

Законопроектом також пропонується внести зміни до низки законів України, передбачивши подання декларації про відсутність іноземного громадянства особами, які претендують бути прийнятими на державну службу, на службу до органів місцевого самоврядування, службу в правоохоронних органах тощо.

Коли саме документ розглядатиме Верховна Рада – невідомо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук