Жебрівський пообіцяв грошову премію за кращу нову назву для Дзержинська

До 1936 року Джержинськ був хутором Щербинівка

Голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський пообіцяв виплатити 10 тис. грн переможцю конкурсу, який запропонує найкращий варіант для перейменування міста Дзержинськ. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні запропонував оголосити конкурс на кращий варіант перейменування міста Дзержинськ на Донеччині. Досить жити під важелем більшовицької ідеології, ходити по вулицях, названих на честь катів українського народу. З власного фонду готовий виділити 10 тис. uрн переможцю, який запропонує місту краще нову назву!», –  зазначив Жебрівський.

Мер Дзержинська Володимир Сліпцов повідомив, що в липні в місті розпочнуться громадські слухання з цього питання в рамках виконання закону про декомунізацію, поінформували у прес-службі Донецької військово-цивільної адміністрації.

Зазначимо, Дзержинськ був заснований в 1806 році на місці хутора Щербинівка. У 1936 році населений пункт отримав статус міста обласного значення і був перейменований на честь Фелікса Дзержинського.

Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада прийняла закон про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду і символіку. Відповідно до вимог закону, за півроку місцеві громади мають провести перейменування назв вулиць, площ, сіл, міст, що пропагують комуністичне минуле.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук