Журі обрало скульптурну композицію, яку встановлять у Львові бійцям Листопадового Чину

Площу з монументом облаштують на розі вулиць Бенедиктовича і Городоцької

СуспільствоОльга Гринько, 26 червня 20184360
Монумент встановлять на розі вулиць Бенедиктовича і Городоцької

Журі обрало переможця проекту в рамках конкурсу мистецько-архітектурного проекту на скульптурну композицію українським бійцям Листопадового Чину.

Як повідомили у прес-службі ЛМР, комісія представила чотири проекти, серед яких і було обрано переможця. Відтак на розі вулиць Бенедиктовича і Городоцької буде облаштовано площу, яку прикрасить скульптурна композиція «Лев». Площу можна буде умовно поділити на трансферну зону на розі вулиць, а в глибині буде розміщено зону для відпочинку з вуличними меблями. Площа матиме перепади висоти, її прикрасять газони та дерева.

Площу прикрасить фігура лева на камінні

«Обрали концептуальну пропозицію із правками. На площі пропонується встановити скульптурну композицію Лева, що пробуджується. Фігура лева запозичена з герба ЗУНР. Фактично, це пластичне трактування графічного зображення герба», – йдеться у поясненні до композиції авторського колективу.

Основна ідея скульптурної композиції — лев, який прокидається, як алегорія на молоду країну, яка зародилася на уламках Австро-Угорської імперії. Бронзова фігура лева буде розташована на блоках дикого каменю, по якому тварина піднімається вгору. Каміння прикрашає виноградна лоза з гроном винограду, як символ того, що з краплі крові українських бійців Листопадового Чину та УГА, пролитої в боях за ЗУНР, зародилася пізніше вільна Українська держава.

Фігура лева буде виконана із бронзи світлого кольору, виноградна лоза — з полірованої бронзи. Камені — дикі блоки граніту. Висота фігури лева — 3 м, загальна висота скульптурної композиції від мощення — 4,5 м.

Під вуличними меблями по контуру та в мощенні буде облаштоване освітлення. Також підсвітять фасад казарми і дерева, а також скульптуру. Газони будуть обгороджені стійкою до атмосферної корозії сталлю. Матеріал мощення — гранітна плитка та базальтова бруківка.

Нагадаємо, у травні у Львові оголосили всеукраїнський конкурс на проект пам’ятника українським бійцям Листопадового чину. 18 червня завершився термін подання заявок.

До слова, у Львові на вул. Польовій, 29 встановлять ще один пам’ятний знак, щоби вшанувати Січових стрільців, які обороняли у 1918 році північні підступи до Львова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук