Журналісти назвали ринкові причини атак на Львівську тютюнову фабрику

Економіка13 лютого 201812130
Журналісти назвали ринкові причини атак на Львівську тютюнову фабрику
Львівська тютюнова фабрика єдина, хто не працює з «Тедіс Україна» і веде незалежну цінову політику

Причин для інформаційної атаки на «Львівську тютюнову фабрику» кілька: збільшення частки ринку ЛТФ, плани компанії вийти на IPO і відмова підприємства працювати через тютюнового монополіста «Тедіс Україна», також львів'яни виступають за підвищення адвалорної складової акцизного податку на сигарети. Транснаціональні компанії об'єдналися проти єдиного українського виробника тютюнових виробів, вважає український діловий двотижневик «Деньги».

Ще недавно, у 2013 р фабрики чотирьох транснаціональних компаній («Філіп Морріс Україна», «Джей Ті Інтернешнл Україна», «В.А.Т.-Прилуки» та «Імперіал Тобакко Продакшн Україна») контролювали 95-97% всього внутрішнього тютюнового ринку. Чотири великих постачальника працювали з роздробом через одного дистриб'ютора – компанію «Тедіс Україна» (раніше «Мегаполіс Україна»). Частка «Львівської тютюнової фабрики» (ЛТФ), що стала об'єктом інформаційної атаки, за два останні роки зросла до 9% (згідно з дослідженням компанії Nielsen). Тобто майже десята частина внутрішнього українського тютюнового ринку вийшла з-під контролю західних корпорацій. Більш того, в компанії заявляють про намір в 2018-2019 рр. наростити частку до 15%, саме з цим і намагаються боротися тютюнові корпорації.

Зараз ЛТФ вже обслуговується в Офісі великих платників податків ДФС (в минулому році компанія була 57-ю в рейтингу), що істотно змінює ставлення до неї в органах влади.

Також львів'яни послідовно відмовляються йти в руслі лобістських зусиль «Філіп Морріс Україна», «Джей Ті Інтернешнл Україна», «В.А.Т.-Прилуки» та «Імперіал Тобакко Продакшн Україна» в питанні регулювання ставок акцизного податку. «Львівська тютюнова фабрика», на відміну від міжнародних виробників і антитютюнових активістів, виступає за підвищення адвалорної складової акцизного податку на сигарети.

Адвалорна ставка регулює цінову доступність сигарет (чим дорожче і вище класом бренд, тим вище і ціна на нього). Але сьогоднішній розмір адвалору в 12% призвів до того, що в ціні таких дорогих брендів як Marlboro, Camel, Davidoff і подібних складова цього податку мізерна. Нескладно помітити, що така ситуація більш ніж влаштовує саме «велику четвірку» транснаціональних виробників преміальних брендів і вкрай невигідна єдиному українському виробникові сигарет – Львівській тютюновій фабриці. Тому зусилля західний компаній в останні роки були спрямовані на утримання цієї ставки на низькому рівні – 12% (при середньому європейському показнику 27,7%). ЛТФ наполегливо пропонує збільшити адвалорний компонент до 20%, що, зрозуміло, не влаштовує транснаціональні корпорації. Це могло б уже в цьому році принести до державного бюджету додаткові 7 млрд. грн, вважають у Львові.

Відомо також, що Львівська тютюнова фабрика єдина, хто не працює з «Тедіс Україна» і веде незалежну цінову політику. Фактично Асоціація «Укртютюн», що об'єднує українські фабрики західних корпорацій і «Тедіс» втрачає можливість «вручну» керувати підвищенням і зниженням цін на сигарети. Коли мова йде про втрату контролю над 10-15% продажів, проблемою знехтувати вже не можна – саме тому великі компанії почали атаку на невелике вітчизняне підприємство, вважають журналісти ділового видання «Деньги».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук