Журналісти та народні депутати вимагають не зривати реформу суспільного мовлення

СуспільствоЮлія Поліковська, 2 листопада 20162430
Журналісти та нардепи виступили створили коаліцію «За суспільне мовлення»

Журналісти, медіа-експерти та народні депутати звернулися до президента, Кабміну та Верховної Ради з вимогою не зривати реформу суспільного мовлення. Вони об’єдналися в коаліцію «За суспільне мовлення» та оприлюднили свої вимоги, повідомило «Громадське».

«У зв’язку із заявою про звільнення генерального директора НТКУ Зураба Аласанії ми, журналісти, народні депутати та медіа-експерти обговорили ситуацію довкола реформи суспільного мовлення. Ми вважаємо, що відсутність належної і своєчасної реакції на проблеми, які виникали і продовжують виникати в процесі реформування державних мовників у Національну суспільну телерадіокомпанію України можуть спричинити зрив реформи» – йдеться у зверненні.

Автори звернення вимагають:

1. Припинити саботаж реформи суспільного мовлення в Україні.

2. Забезпечити у 2017 і подальших роках повноцінне фінансування суспільного мовника в обсязі гарантованому законом. Проведення Євробачення не повинно фінансуватися за рахунок урізання коштів, передбачених для функціонування НСТУ.

3. Від Кабінету міністрів України забезпечити внесення змін до актів уряду та актів міністерств, необхідних для завершення перетворення та подальшого функціонування ПАТ НСТУ, затвердити доопрацьований і погоджений із громадськістю Статут НСТУ до 31 грудня 2016 року.

Крім того, у зверненні є вимоги гарантувати незалежну редакційну політику, зокрема, у висвітленні антикорупційних тем, реформ та суспільно-важливих подій та не допустити згортання співпраці з усіма розслідувальними програмами.

Також від Кабінету міністрів та Держкомтелерадіо вимагають не розглядати заяву про звільнення генерального директора НТКУ Зураба Аласанії, попередньо не заслухавши інформацію Аласанії щодо проблем впровадження реформи суспільного мовлення.

Серед підписантів звернення Наталя Гуменюк, Роман Вінтонів, Наталя Седлецька, Севгіль Мусаєва, Євген Глібовицький, Денис Бігус, Тетяна Даниленко, Отар Довженко, Тарас Петрів, Кирило Лукеренко, Андрій Баштовий, Дмитро Гнап, Михайло Ткач, Катерина Горчинська, Федір Прокопчук, Євген Самойленко, Вікторія Сюмар, Юрій Луканов, Світлана Заліщук, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та інші.

«Коаліція є відкритою громадською ініціативою. Ми звертаємося до наших колег із закликом підтримати вимоги та стати на захист реформи», – йдеться у зверненні.

Нагадаємо, генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія 1 листопада написав заяву на звільнення за власним бажанням з посади голови НТКУ. Причиною цього рішення він назвав включення бюджету Євробачення до бюджету НТКУ на 2017 рік.

Як відомо, створення суспільного мовлення було однією з головних вимог громадянського суспільства під час Революції гідності та є ключовим пунктом міжнародних зобов’язань України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук