Журналісти «Української правди» заявили, що їх прослуховує СБУ на замовлення АПУ

Інтернет-видання «Українська правда» заявило, що його журналістів прослуховує Служба безпеки України на замовлення Адміністрації президента України.

Видання повідомило, що за кілька місяців до вбивства журналіста Павла Шеремета у середині березня 2016 року хтось залишив на першому поверсі будівлі, де редакція орендує офіс, конверт із позначкою «для Олени Притули», яка є керівником видання. В ньому були звіти слідчих щодо розмов співробітників видання.

З посиланням на свої джерела видання написало, що збором інформації займалася СБУ на прохання Адміністрації президента. Також «Українська правда» стверджує, що відповідні матеріали отримує і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Видання також стверджує, що аналітичні записки з цією інформацією вивчає вище керівництво держави. «Українська правда» також опублікувала фотокопії цих записок.

Редакція «Української правди», крім того, зазначила, що звіти подавалися щодо розмов, які здійснювалися як через телефон, так і через інтернет-месенджери. Вони містили інформацію щодо намірів і планів журналістів, матеріалів, що готувалися до публікації.

«“Українська правда” занепокоєна кволим перебігом слідства відносно вбивства Павла Шеремета і відсутністю наявних результатів протягом трьох місяців. Цією публікацією ми намагаємося захистити себе від несанкціонованого втручання у професійну діяльність та особисте життя. Ми впевнені, що прослуховування здійснюється незаконно і є прихованим засобом цензури журналістів. Оскільки таким чином влада намагається дізнатися про зміст розслідувань та майбутніх публікацій “Української правди”. Ми впевнені, що прослуховують не лише журналістів “Української правди”, але й інших наших колег. Ми вимагаємо від президента, голови СБУ, голови МВС, голови Нацполіції відреагувати на відомості, викладені в цьому тексті. Ми хочемо знати — хто, з якою метою і яким чином прослуховував журналістів “Української правди” протягом останнього року», – наголошується в матеріалі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук