Журналісти виявили масштабну корупційну схему в Державній виконавчій службі

Виконавці віддають 70% виписаних їм премій «нагору», стверджують журналісти-розслідувачі

СуспільствоВолодимир Пиріг, 12 вересня 201721131
Журналісти виявили масштабну корупційну схему в Державній виконавчій службі
Держвиконавці, які отримали мільйонні премії, виписали довіреності на доступ до своїх рахунків сторонній особі, що може свідчити про схему «відкатів»

Державні виконавці, які отримали мільйонні премії, виписують довіреності на доступ до своїх рахунків, що може свідчити про схему «відкатів» з винагород, йдеться у розслідуванні програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Журналісти з’ясували, що перед тим, як отримати багатомільйонні премії, співробітники виконавчої служби синхронно писали довіреність на доступ до їхнього зарплатного рахунку на ім’я маловідомої їм особи. І лише після довіреності держвиконавці отримували свої премії. За спробу уникнути поділу грошей їх позбавляли роботи, йдеться у розслідуванні.

Журналісти-розслідувачі підозрюють, що держвиконавці давали довіреність на доступ до своїх мільйонних винагород сторонній особі

Зокрема, 9 грудня 2016 року, в день подання заяви на отримання винагороди, щонайменше 2 державних виконавці одночасно видали довіреність з правом зняття частини коштів з їхніх рахунків чоловікові на ім’я Микола Лисенко. Документи були видані в один день, на однаковий, тримісячний строк, і були завірені в одного й того ж нотаріуса.

Держвиконавець Андрій Назаровець просив та отримав на рахунок 14 мільйонів винагороди за стягнення ним 710 мільйонів боргу з державної «Укрзалізниці» в інтересах ПУМБу Ріната Ахметова і Таскомбанку бізнесмена Сергія Тігіпка. 14 мільйонів премії він заробив лише за 2 дні виконання своїх обов’язків.

В коментарі журналістам Назаровець запевнив, що винагороду отримав у повному обсязі, а факт написання довіреності на ім’я Лисенка коментувати відмовляється.

«Я отримав усю суму. Мені прийшли всі кошти нам мій зарплатний рахунок. Якесь доручення… я щось давав, але ніхто нічого не знімав. Я своїми коштами сам користуюсь. Не маю ні до кого претензій. Я не знаю, коли, що, кому... Зі своїми людьми я сам розбираюсь, і сам маю право розпоряджатися своїм майном і своїми коштами на свій розсуд. Без коментарів. Я не буду говорити, хто мої довірені люди. Я можу дати довіреність на дружину, на брата, на кума, свата. Можливо, це (Лисенко) більше, ніж знайомий. Без коментарів», – сказав Назаровець.

Інший держвиконавець Максим Борейко претендував на винагороду менше мільйона. Довіреність він видав в один день з Назаровцем, однак за тиждень, майже одночасно з фактичним отриманням своєї винагороди, Борейко через іншого нотаріуса анулював довіреність на ім’я Лисенка. Невдовзі Борейка звільнили. Відтак автори розслідування зазначили, що це свідчить про те, що Борейко відмовився ділитися своєю винагородою.

Спершу телефоном він погодився зустрітися з журналістами та поговорити про виплату винагороди і довіреність, але невдовзі перестав відповідати на дзвінки. Він лише сказав, що про Миколу Лисенка, якому видав довіреність, фактично нічого не знав.

За інформацією журналістів, за цією схемою держвиконавці передають «нагору» 70% премій.

У Міністерстві юстиції, якому підпорядкована Державна виконавча служба, існування будь-яких відкатів заперечили і закликали журналістів не рахувати чужих грошей.

«Нонсенс! Ви отримали кошти, чого ви маєте віддавати їх нагору? Якщо є такі прохання (про відкати), то є правоохоронні органи – хай вони цим займаються», – сказав заступник міністра юстиції Сергій Шкляр.

Як відомо, норма про те, що держвиконавці мають право на отримання 2% винагороди від суми стягнутого ними боргу, запрацювала в жовтні 2016 року. У проекті постанови Кабміну, яка регулює розмір винагороди держвиконавцям, від початку були граничні обмеження суми, однак вони зникли з тексту напередодні прийняття урядом.

Наприкінці серпня 2017 року, після публікації цьогорічних винагород держвиконавцям, Кабмін все ж встановив верхню межу «премій» – 308 тисяч гривень в одні руки за одне стягнення.

Водночас «Наші гроші» відзначають, що і на такій сумі можна мати непогані відкати. Бо якщо до виконання одного стягнення залучені кілька державних виконавців, то кожен з них може отримати по 308 тисяч гривень, а на всіх за раз можна розподілити ті ж 2% від суми стягнення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук