Знятий за підтримки Держкіно український мультфільм вийде у російський кінопрокат
Український мультфільм «Викрадена принцеса» Олега Маламужа 1 серпня 2019 року виходить в російський кінопрокат. У Росії фільм випускається під назвою «Руслан і Людмила: Перезавантаження». Про це повідомляє сайт «Бюро української кіножурналістики». Фільм створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Нагадаємо, що кіностудія «Анімаград», яка випустила мультфім, входить до групи кінокомпаній Film.UA. Студія подавала проект анімаційного фільму «Руслан і Людмила» на 8-й конкурсний відбор кінопроектів у квітні 2016 році. Проте Експертна комісія Держкіно відмовилася надати підтримку фільму. Одним з аргументів було те, що фільм знімають за мотивами російської класики.
Кіностудія «Анімаград» переробила кінопроект, подавши його на 9-й конкурсний відбір під назвою «Викрадена принцеса» та у вересні 2016 року здобула державну підтримку.
Повідомляючи про перемогу у конкурсному відборі Film.UA Group зазначала: «”Викрадена принцеса” – пригодницька історія кохання мандрівного актора та князівської доньки, яку викрадає злий чаклун. Казковий всесвіт мультфільму розроблено за мотивами історії та легенд Київської Русі». Про Олександра Пушкіна та його поему «Руслан і Людмила» не йшлося.
Тоді ж, у вересні 2016 року, сторінка фільму у Facebook змінила назву з «Руслан і Людмила» на «Викрадена принцеса».
У жовтні 2017 року перед виходом стрічки у прокат її знову перейменували у «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила».
«Хочу запевнити, що, крім імен персонажів, з відомою казкою Пушкіна цю стрічку мало що пов'язує. Якщо ви сумніваєтеся в моїх словах, запрошую переглянути фільм в кінотеатрах», - заявив тоді голова Держкіно Пилип Іллєнко.
Справді, про поему Пушкіна мало що нагадує. Але і про те, що дія відбувається у Києві також особливих згадок немає. У кадрі не з’являється жодного знакового чи пізнаваного об'єкта, які могли би позначити українську столицю як місце дії. Декораціями слугує цілком абстрактне місто.
Сам Пушкін (точніше його статуя) мелькає у кадрі із написом «Слава Україні!». Цікаво, чи збережеться цей напис у російському прокаті. Якщо дивитись мультфільм у мережі, то напису на скульптурі немає.
Бюджет фільму склав 95,2 млн. грн. Частка державної підтримки, виділеної Держкіно, становить 19 млн. грн.
Загальносвітові збори фільму «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» сягнули 2 млн 467 тис. 850 доларів США. Цей мультфільм став найкасовішим фільмом українського виробництва за часів незалежної України, повідомляє прес-служба анімаційної компанії Animagrad.