S&P знизило рейтинг РФ до "сміттєвого" рівня (ВВ +), з негативним прогнозом

S&P знизило суверенний рейтинг РФ

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) знизило довгостроковий і короткостроковий валютні рейтинги Російської Федерації до "BB+ / B" з "BBB- / A-3". Як повідомляється в прес-релізі агентства, прогноз рейтингів - "негативний".

Крім того, довгостроковий і короткостроковий рейтинги в національній валюті були зменшені до "BBB- / A-3" з "BBB / A-2".

Рейтинги були виведені зі списку CreditWatch, куди вони були поставлені 23 грудня 2014.

S&P також підтвердило рейтинг РФ за національною шкалою "ruAAA".

Наступна рейтингова публікація щодо Росії запланована на 17 квітня 2015 року, наголошується в повідомленні.

"Зниження рейтингів відображає нашу думку про те, що гнучкість грошово-кредитної політики Росії стає все більш обмеженою, а перспективи економічного зростання ослабли", - відзначають аналітики агентства.

"Ми вважаємо, що російська фінансова система слабшає, що обмежує можливості ЦБ РФ з проведення грошово-кредитної політики. На наш погляд, Центробанк стикається зі все більш складними рішеннями щодо грошово-кредитної політики, при цьому намагаючись підтримати стійке зростання ВВП. Ці проблеми виникають від впливу на інфляцію ослаблення курсу рубля і західних санкцій, а також відповідних санкцій, введених Росією. Ми очікуємо, що зростання реального ВВП Росії в розрахунку на душу населення в середньому буде нижчим, ніж у країн з порівнянними рівнями доходу на душу населення на рейтинговому горизонті 2015 - 2018 років ", - йдеться в прес-релізі.

Експерти S&P очікують, що щорічне економічне зростання складе приблизно 0,5% в 2015 - 2018 роках, що нижче показника в 2,4% за минулі чотири роки.

На поточний рік прогнозується зниження реального ВВП на 2,6%, в 2016 році - підвищення на 1,9%, в 2017 році - на 2% і в 2018 році - на 1,2%.

Інфляція в 2015 році прогнозується аналітиками агентства на рівні 13,5%, в наступному році - 6,5% і в наступні два роки - 6%.

Негативний прогноз рейтингів відображає думку S&P, що гнучкість грошово-кредитної політики Росії може продовжити погіршуватися, а рейтинги можуть бути знижені протягом наступних 12 місяців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук