Зураб Аласанія звільнився з посади керівника «Суспільного»

Аласанія тимчасово не буде головою Суспільного, а стане «головним експертом»

Голова правління «UA: Суспільне мовлення» Зураб Аласанія звільнився із займаної посади. Про це Аласанія повідомив у Facebook.

«Рішення Наглядової Ради по достроковому припиненню контракту суд визнав незаконним і скасував. Але сьогодні я звільнився», – написав Аласанія.

Керівник Суспільного пояснив, що рішення суду про скасування його звільнення Наглядовою Радою набере чинності лише за місяць, тому наразі його контракт вважається розірваним.

«Рішення суду вступить в законну силу через 30 днів (з дня отримання всіма відповідачами цього рішення, або, якщо буде подано апеляцію - з дня рішення суду другої інстанції). До того часу скасоване судом рішення Наглядової Ради є формально чинним. А це означає, що сьогодні мій контракт вважається розірваним. Варіантів було два: Наглядова Рада могла би зробити крок назустріч і визнати свою помилку, скасувавши своє рішення до офіційного вступу в дію рішення суду. Я міг би приміряти на себе клітчасту ковдру. Перший варіант - це не про НР. Другий - це не про мене. Тому з позиції голови правління - йду», – написав Аласанія.

З 24 червня Суспільним керуватиме Микола Чернотицький, який до цього відповідав за філії Суспільного. Аласанія натомість працюватиме головним експертом при правлінні, поки рішення суду не вступить в законну силу.

«Звісно, є юридичні аспекти, які мають бути строго дотримані. Але є й важлива робота, яку не можна зупинити. Тож коли правління запропонувало мені на цей період очікування стати експертом при правлінні - я погодився», – пояснив Аласанія.

Раніше, 19 червня Шевченківський райсуд Києва визнав незаконним та скасував рішення наглядової ради НСТУ про дострокове припинення контракту з головою правління Зурабом Аласанією, якого, таким чином, мають поновити на посаді голови правління UA: Суспільне мовлення після набрання рішенням суду законної сили. Дата поновлення на посаді залежить від терміну на апеляційне оскарження - 30 днів з моменту складення повного судового рішення.

Як інформував ZAXID.NET, Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України 31 січня ухвалила рішення про дострокове звільнення Зураба Аласанії з посади голови правління Суспільного мовлення. Пізніше стало відомо, що у наглядовій раді НСТУ закидають Аласанії, зокрема, те, що він не показав хресну ходу за єдину помісну церкву, засідання Генасамблеї ООН та один з економічних форумів, де був присутній президент.

Незалежні журналісти різних українських ЗМІ заявили, що вважають проявом цензури розірвання контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією.

Сам голова правління НСТУ Зураб Аласанія заявив, що причини звільнення йому невідомі, адже офіційного обґрунтування немає. Він повідомив, що «порушено всі процедури; судова боротьба можлива і навіть обов’язкова – після оприлюднення причин». Також він вважає, що президент Петро Порошенко найімовірніше не ініціював його звільнення з посади голови правління Суспільного телебачення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук