Зведений бюджет Львівщини наразі виконано на 68,1%
Упродовж січня-вересня 2010 року до загального фонду зведеного бюджету Львівської області надійшов 1,996 млрд грн податків, зборів і неподаткових платежів, що становить 68,1% до річного плану. Про це заявив під час засідання колегії Львівської ОДА заступник голови ЛОДА Геннадій Дмитренко.
За його словами, річні розрахункові показники Мінфіну за доходами виконані на 72%. Він наголосив, що дані третього кварталу свідчать, що в області загалом спостерігається тенденція до нарощування бюджетних доходів.
«Середньомісячні надходження податків і неподаткових платежів у липні-вересні цього року зросли порівняно з середньомісячними надходженнями І півріччя більше, ніж на 22 млн грн. Проти відповідного періоду 2009 року надходження до загального фонду бюджету області за 9 місяців поточного року зросли на 185,2 млн грн (10,2%), тоді коли на 1 липня зростання становило 7,3%», - зазначив він.
Дмитренко зауважив, що виконання планових показників відбувається достатньо стабільно.
«Як і в першому півріччі, більша частина міст і районів забезпечила виконання плану мобілізації платежів до місцевих бюджетів за 9 місяців. Зокрема до загального фонду обласного бюджету за січень-вересень надійшло податків і неподаткових платежів в сумі 472,8 млн грн (73,6% до річного і 103,7% до дев’ятимісячного планів), а порівняно з відповідним періодом минулого року на 48,7 млн грн – на 11,5% більше», - додав Г. Дмитренко.
Проте, за його словами, за попередніми розрахунками місцеві бюджети в області можуть недоотримати цього річ близько 180 млн грн, зокрема, через необґрунтоване збільшення органами місцевого самоврядування показників доходів.
«Ми вже неодноразово скеровували й райони листи з проханнями переглянути бюджети», – сказав Дмитренко.
Також за 9 місяців 2010 року 159 підприємців отримали пільг з обласного бюджету на 7,4 млн грн, зокрема, 2,6 млн грн – щодо сплати за землю, 4,1 млн грн – щодо оренди комунального майна.
Окрім того, зі слів Дмитренка, можна стверджувати про те, що 50% комунальних підприємств у області працюють збитково і не виконують планових показників, водночас найбільшими платниками податків він назвав бюджетні установи, серед яких – відділи освіти.
До державного бюджету було скеровано 4,881 млрд грн, а також 2,337 млрд грн у якості дотацій вирівнювання – до бюджетів області.
Крім того, у січні-вересні 2010 року видатків з місцевих бюджетів області проведено на суму 5,668 млрд грн (62,1% до річного плану).