З'явився текст президентського законопроекту про національну безпеку України

З'явився текст президентського законопроекту про національну безпеку України
фото УНІАН
До парламенту надійшов законопроект про нацбезпеку

На сайті Верховної Ради України з'явився повний текст і пояснювальна записка до законопроекту президента Петра Порошенка про національну безпеку.

У пояснювальній записці зазначається, що основна мета закону - підтягнути рівень законодавчої бази до країн-членів НАТО і ЄС та створити діючі системи звітності правоохоронних і силових органів перед місцевими громадами.

Метою законопроекту є визначення механізмів управління в сфері національної безпеки та оборони, нормування структури і складу сектора безпеки та оборони, системи управління, координації і взаємодії його органів, введення комплексного підходу до планування у сфері національної безпеки та оборони для забезпечення сталого і ефективного цивільного демократичного контролю над органами і формуваннями сектору безпеки та оборони.

Перший розділ законопроекту пояснює терміни в чотирьох наступних розділах.

Другий розділ закріплює правові основи і принципи державної політики у сфері національної безпеки та оборони, фундаментальні національні інтереси України, серед яких - забезпечення державного суверенітету й територіальної цілісності, інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір, членство в Європейському Союзі та в Організації Північно-Атлантичного договору.

Третій розділ визначає принципи і механізми цивільного демократичного контролю, повноваження зі здійснення такого контролю законодавчої, виконавчої та судової влади, органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства.

Четвертий розділ визначає склад сектора безпеки та оборони і правовий статус основних органів, що входять до його складу, а також управління та координацію у сфері національної безпеки.

П'ятий розділ регулює планування у сфері національної безпеки та оборони, визначає основні документи довгострокового планування, зокрема, Стратегію національної безпеки, Стратегію воєнної безпеки, Стратегію громадської безпеки та цивільного захисту, Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу, Стратегію кібербезпеки, Національну розвідувальну програму і порядок їх формування та реалізацію в документах середньострокового і короткострокового планування.

Як відомо, спікер Верховної Ради України Андрій Парубій на відкритті ранкового засідання 28 лютого повідомив, що до парламенту надійшов президентський законопроект про національну безпеку. Парубій додав, що цей законопроект є пріоритетним. 20 лютого президент України заявив, що на розгляд Верховної Ради передадуть законопроект про національну безпеку. «Це рамковий закон, який є свідченням наших глибоких і рішучих реформ в секторі оборони і безпеки, гармонізації нашої співпраці з країнами НАТО», – сказав він.

17 січня РНБО підтримала проект закону «Про національну безпеку України». У Раді повідомили, що після схвалення парламентом цей документ має стати основою для розробки та оновлення законодавства у сфері національної безпеки і оборони. Секретар РНБО Олександр Турчинов тоді заявив, що положення законопроекту спрямовані на підвищення ефективності діяльності всіх складових сектору безпеки і оборони відповідно до норм і стандартів НАТО та ЄС.

Нагадаємо, виступаючи сьогодні на прес-конференції в Києві Петро Порошенко запропонував закріпити в Конституції курс на членство в ЄС і НАТО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук