20% львівських домогосподарств не застосовують заходів з енергозбереження
Кожне п’яте домогосподарство Львова не застосовує жодних заходів щодо збереження тепла у своїх помешканнях. Такий результат показало опитування, проведеного Інститутом місцевого розвитку і презентованого 14 березня на прес-конференції у Львівському прес-центрі.
Так, опитування показало, що 20,4% домогосподарств міста не застосовує жодних заходів з енергозбереження. При цьому у 69,4% випадків – через відсутність фінансової можливості, у 20,6% - тому, що не відчувають такої потреби, і 10% - через брак інформації про ефективність таких заходів.
Із застосованих заходів найбільш часто домогосподарства вдаються до заклеювання вікон на зиму (застосовується 37,1% домогосподарств), зачинення вхідних дверей, скління та заклеювання (29,1%), підгортання штоф для відкриття батарей (26,9%), а також виклик слюсаря для відкриття повітряного клапана на батареї (15,4%) і відмова від декору, який ховає батарею в нішу (17,5%).
Опитування також показало, що переважна більшість домогосподарств впровадила або планує впровадити енергозберігаючі засоби з власних заощаджень (82,5%). Набагато рідше йдеться про кредит (8,9%) чи про позичені кошти (7,1%).
При цьому 80,8% домогосподарств висловили зацікавлення в проведенні термоізоляції зовнішніх стін будинку та заміні вікон у під’їзді на сучасні склопакети. 76,6% також бажали б провести ремонт дахів, утеплення горищ і підвалів.
У межах обстеження було опитано 346 домогосподарств-споживачів послуг ЦТ, що мешкають у будинках без ОСББ, а також 95 домогосподарств, що мешкають у будинках, де ОСББ створені.
Як інформував ZAXID.NET , на прес-конференції 14 березня головний спеціаліст з питань енергетики представництва Світового Банку в Україні Астрід Манрос повідомила, що вже у вересні цього року в Україні може стартувати проект Світового Банку у сфері енергозбереження з фінансуванням в розмірі 200 млн доларів США.