67-річний вчитель фізкультури з Львівщини моржує та бігає по 10 км

Ярослав Трель почав загартовуватися 29 років тому через хворобу

СпортМарічка Кулачковська, 17 січня 2019, 18:36 4336 0

Він не боїться ні холоду, ні фізичних навантажень, і ось уже півстоліття займається спортом, щоби бути здоровим і щасливим. Ярослав Трель працює учителем фізкультури у с. Верхня Білка на Львівщині. І у свої 67 років він плаває в ополонці та бігає по 10 кілометрів.

Його день починається дуже рано: о 5:15, якщо пан Ярослав планує пробігти 10 кілометрів. І о 6:20, якщо хоче поплавати в ополонці.

Зі спортом чоловік на «ти» із юнацького віку. А от загартовуватися почав 29 років тому. До цього підштовхнула недуга. Ярослав Трель розповідає: «На зміну погоди крутило сильно ногу і поясниця боліла. І от випадково у журналі «Здоров’я» я прочитав, що «клин вибивається клином». Там рекомендували обливання холодною водою. Але спочатку праву сторону знизу вгору, а потім ліву».

Після загартовувань болячки як рукою зняло.

Біг і плавання Ярослав Трель чергує по днях. Згадує: коли тільки починав «моржувати», односельчани не розуміли його захоплення і вважали диваком. Траплялися часом і курйози. Розповідає: «То було 29 років тому. Коли я рубав ополонку, йшла бабця з Нижньої Білки і запитала мене, що я збираюся робити. Я їй відповів, що буду купатися. А вона прийшла в село і каже: «Там хлоп хоче топитися».

На початку загартовування чоловік проводив у воді 20 секунд. Потім поступово збільшив тривалість крижаної купелі до хвилини. Чоловік ділиться враженнями: «Коли криги нема, дуже холодно. А коли крига є – нормально! Мені в воді тепліше, ніж на березі».

Плаваючи, пан Ярослав подумки відраховує 60 секунд. А наприкінці пірнає. Застерігає, що занурюватися з головою одразу не варто. Бо це може завдати шкоди здоров’ю. Після купелі чоловік не витирає тіло рушником. Лише голову. «Морж» сміється: «Після купання тіло горить, так добре, я всім зичу здоров’я, настрій дуже хороший».

Далі чоловік береться за фізичні вправи просто на березі озера. Акцентує увагу на тих, які допомагають зміцнити хребет. Згадує: «Десь років 25 тому я мив підлогу в школі, і мені як встрелило в спині, ніби батогом хтось ударив. Я тоді на турнік, трохи повисів, допомогло. Тому всім рекомендую ввечері, хто де може пійматися за перекладину і просто повисіти, ноги в колінах піднімати. Такі вправи знімають навантаження з хребта».

Після моржівських активностей на Ярослава Треля чекають уроки у школі, де він викладає фізкультуру і заряджає своєю енергією учнів. Атлет каже: у лікарняні відпустки не ходить.

А ще чоловік хоче, щоб у його спортивних захопленнях було побільше компаньйонів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук