7,4 млн українців отримують пенсію менше ₴1500

7,4 млн українців отримують пенсію менше ₴1500
Близько 400 тис. людей в Україні отримують пенсію нижче прожиткового мінімуму

Близько 7,4 млн пенсіонерів із загалом 12,5 млн в Україні отримують пенсії розміром до 1500 грн. Про це повідомив перший заступник голови правління Пенсійного фонду Микола Шамбір, поінформував УНІАН.

«Мінімальну пенсію отримують близько 300 тис. осіб. Але якщо сума хоч на 1 гривню більша – то це вже не мінімальна пенсія. Кількість тих, хто отримує пенсію до 1 500 грн, переважна більшість – близько 7,4 мільйона осіб», – сказав Шамбір.

Він також зазначив, що близько 8 млн пенсіонерів мають основний розмір пенсії менше прожиткового мінімуму (1 130 гривень для осіб, які втратили працездатність).

«Це не означає, що вони стільки ж і отримують, тому що у них є ще якісь доплати і надбавки. Наприклад, інвалід війни може мати основний розмір пенсії за стажем менше прожиткового мінімуму, але як інвалід I групи він буде отримувати 285% прожиткового мінімуму», – уточнив чиновник.

За його словами, така ситуація виникла, тому що показник основної пенсії для пенсіонерів, які вийшли на пенсію раніше, дуже довго не змінювався.

«Коли ми його переглянемо, то названа цифра у 8 млн осіб зменшиться. Це не означає, що це дасть їм якесь особливе збільшення, але ми доб’ємося однакових підходів для визначення пенсій для всіх і більшу залежність розміру пенсії від заробітку і стажу людини. навіть для тих, хто вже на пенсії», – додав Шамбір.

Також чиновник зазначив, що сьогодні близько 400 тис. людей отримують пенсію нижче прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, розмір мінімальної пенсії в Україні з 1 грудня 2016 року зросте на 10% до 1247 грн.

У наступному році уряд запропонував збільшити мінімальну пенсію теж на 10%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук