80% підприємств ДАК "Хліб України" у стадії банкрутства, - Присяжнюк
Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк повідомив, що вже сьогодні можна говорити про брак зерна в Аграрному фонді, складовою понад 150 тисяч тонн, а ще 100 тисяч тонн зерна зберігалося неналежним чином, в результаті чого його вже не можна продати.
"Думаю, що збитки можуть виявитися значно більшими, ніж озвучена сума в 320 млн грн, але остаточні дані ми отримаємо після закінчення перевірки", - прокоментував міністр інформацію про розміри кредиторської заборгованості ДАК "Хліб України" і результати комплексної перевірки діяльності Аграрного фонду України.
Як повідомляє УкрАгроКонсалт, М. Присяжнюк зазначив: "Перевірки в ДАК" Хліб України "і в Аграрному фонді України ще не завершені, у цій роботі задіяні і зернові інспекції Мінагрополітики, і КРУ, і прокуратура".
"Що ж стосується ДАК" Хліб України", то вже можна констатувати наявність колосальних збитків. З точки зору економічної доцільності управління державним майном, ситуація дуже складна - практично всі підприємства за минулі роки були підготовлені до банкрутства, а 80% вже сьогодні перебувають у процедурі банкрутства. Фактично проводилася підготовка до прихованої приватизації держмайна ", - зазначив М. Присяжнюк.
Він підкреслив, що позиція і Президента України, і уряду абсолютно чітка і непохитна - зупинити всі ці відчуження державного майна, розібратися з прихованою і роздутою "дебиторкой" і "кредиторкою", яка призводить до банкрутства.
"В остаточному підсумку, після закінчення всіх перевірок діяльності ДАК" Хліб України "і Аграрного фонду України, на базі цих двох підприємств доцільно було б створити нову державну структуру " Зерно України", - вважає М. Присяжнюк.
Нагадаємо, збитки за контрактними недопостачання, через відсутність "нібито поставленого" зерна і втрати якості зерна при зберіганні становлять, за попередніми оцінками, 319,9 млн грн. Такі результати комплексної перевірки діяльності Аграрного фонду України, яка проводиться спільно Генеральною прокуратурою, ГоловКРУ, Міністерством аграрної політики та СБУ.
Як стало відомо агентству з власних джерел, брак зерна становить 56 535 тонн. Зіпсовано 71 122 тонни зерна внаслідок зберігання на несертифікованих складах орендних. Не відповідають терміни і умови виконання зобов'язань за форвардними контрактами, угодами застави, договорами страхування, що провокує зловживання.
Кредиторські вимоги проти Державної акціонерної компанії "Хліб України" складають 3,7 млрд грн. Тільки по дочірнім підприємствам обсяг кредиторських вимог складає 376 млн грн, що вчетверо перевищує вартість їх основних засобів.