Адміністративний суд Києва порушив справу щодо звільнення Арсена Авакова

Найімовірніше, причиною позову до голови МВС є його низький рівень володіння державною мовою

Адміністративний суд Києва порушив справу щодо звільнення Арсена Авакова
Арсен Аваков обіймає посаду з 27 лютого 2014 року

Окружний адміністративний суд міста Києва порушив провадження у справі за позовом до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова щодо не подання до Верховної Ради письмової заяви про звільнення очільника МВС. Про це повідомила прес-служба суду.

Зазначається, що суд розглядитиме адміністративну справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Прес-служба суду пояснила, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. «Згідно з Кодексом адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження», – йдеться у повідомленні.

Суд зазначив, що позивач просить суд визнати протиправними дії Авакова, а саме порушення положень ст.7 закону «Про Кабінет Міністрів України», що стосуються вимог до членів уряду.

Водночас, позивач просить суд визнати протиправною й бездіяльність прем’єр-міністра щодо нездійснення контролю за діяльністю очільника МВС, неподання до ВРУ подання про звільнення Міністра Авакова, а також просить суд зобов’язати очільника Кабміну внести до парламенту відповідне подання.

Згідно з даними реєстру, 5 березня позов до суду подала Олена Халаґєра. Як інформує «Українська правда», людина з таким іменем є співвласницею (50%) адвокатського об’єднання «Айлекс».

Як повідомило «Громадське», позивачка у коментарі для ЗМІ розповіла, що незнання Аваковим української мови є єдиною його невідповідністю посаді глави МВС, про яку йдеться у позові.

До слова, відповідно до вимог ст.7 закону «Про Кабінет Міністрів України», на який послалась Олена Халаґєра, членами Кабінету міністрів можуть бути громадяни України, які мають право голосу, вищу освіту та володіють державною мовою. Відомим фактом є те, що голова МВС погано володіє українською.

Зокрема, у травні 2018 року під час презентації Академії патрульної поліції Арсен Аваков заявив, що добре володіє державною мовою. «Я достатньо володію державною мовою, ні для того, щоб мати провакациї у такому запитанні от вас. Дякую (лексика міністра збережена – ред.)», – відповів тоді Аваков на запитання журналіста. До цього моменту і в подальшому своєму виступі міністр МВС спілкувався російською мовою, повідомляла «Українська правда».

Як писав ZAXID.NET, 2015 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков програв суд львів’янинові Святославу Літинському у справі про виступ міністра російською мовою. Він вимагав надати йому автентичний (тобто авторизований МВС) переклад українською мовою двох промов Арсена Авакова, виголошених 26 червня і 4 липня російською мовою.

МВС подало апеляцію до суду з вимогою скасувати попереднє рішення суду про обов'язок Арсена Авакова провадити державну діяльність українською мовою чи про дублювання українською мовою виступу посадовця. Засідання суду мало відбутися у Львівському апеляційному суді 9 листопада 2015 — в День української писемності та мови, але останньої миті Аваков передумав і відмовився від позову.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук