Арсен Аваков придбав в Італії двоповерхову віллу за €774 тис.

Голова МВС України став власником маєтку на середземноморському узбережжі

Арсен Аваков придбав в Італії двоповерхову віллу за €774 тис.
фото УНІАН
Арсен Аваков в Італії 2012 року

У 2017 році міністр внутрішніх справ Арсен Аваков став власником вілли на узбережжі Середземного моря в Італії, вартість якої становить близько 774 тис. євро. Про це повідомляє проект журналістських розслідувань «Наші гроші».

Про придбання Аваковим маєтку свідчать документи з бізнесового та майнового реєстрів Італії.

На віллі — 26 кімнат у будівлі площею 566 м2 на першому, другому поверхах та у підвалі. Приблизна вартість нерухомості, як показує калькулятор на сайті avvocatoandreani.it, становить близько 774 тис євро.

Google Maps за цією адресою показує будинок з басейном.

Зазначається, що схема придбання вілли була непростою. У 2017 році фірма «Avitalia S.R.L», власником якої на 100% є Арсен Аваков, поглинула іншу італійську фірму «Ferdico S.R.L».

У лютому того ж року «Ferdico S.R.L» отримала держакт на право власності на віллу на вулиці Баттері в італійському муніципалітеті Сан Феліче Чірчео, у регіоні Лаціо, провінція Латина (via delle Batterie, San Felice Circeo, Lazio, Latina, Italy). На той момент фірма Авакова «Avitalia S.R.L» вже на 100% володіла «Ferdico S.R.L».

Паркан довкола вілли Авакова

Перед самим злиттям власницею «Ferdico S.R.L» стала Віолетта Амірян – дочка члена наглядової ради аваківського акціонерного товариства «Інвестор» Ашота Аміряна. Сам Ашот Амірян став єдиним директором-адміністратором «Ferdico».

До родини Амірянів головою «Ferdico S.R.L.» була Ірина Кужель, а членами ради директорів – Наталія Козлова та Вадим Омельченко. Останній у 2014-2016 згідно із документами був єдиним учасником «Ferdico S.R.L.» (сама фірма заснована 2013 року).

Омельченко, Кужель та Козлова – троє з шести співзасновників громадської організації «Інститут Горшеніна». Козлова з Омельченком є співвласниками знаку для товарів і послуг «Київський інститут проблем управління імені Горшеніна». Омельченко – один із бенефіціарних власників ТОВ «Київський інститут проблем управління імені Горшеніна». Ірина Кужель є співвласницею знаку для товарів і послуг Gorshenin.

Під час злиття з компанією «Avitalia S.R.L» статутний капітал «Ferdico S.R.L» становив 30 тис. євро. Відтак, міністр внутрішніх справ України за 30 тис. євро став власником нерухомості в 774 тис. євро. При цьому, відповідні зміни до італійського реєстру нерухомості станом на лютий 2018 року внесені ще не були – вілла в Сан Феліче Чірчео досі зареєстрована на «Ferdico S.R.L».

Як показує аналіз декларацій міністра Авакова, найбільші фінансові успіхи міністра почалися після Майдану.

У 2011 році Авакови володіли лише 2,4 млн грн. 2012 року Аваковим було не до фінансів, адже генеральна прокуратура відкрила щодо Авакова як колишнього голови Харківської ОДА кримінальне провадження за перевищення службових повноважень. Його оголосили в міжнародний розшук і затримали в Італії, в місті Фрозіноне, де реєструвалися «Avitalia S.R.L» та «Ferdico S.R.L». Утім, італійська влада зафіксувала у звинуваченнях Авакова політичні мотиви і відмовилася екстрадувати чиновника до України.

2014 року родина Авакових володіла вже 37,12 млн грн (дохід, внески, цінні папери, і т.д.), при цьому Avitalia S.R.L. принесла міністру 65 тис. євро доходу, а його дружині – 1,56 млн євро.

У 2015 році в Авакових з’явилося 453 тис. дол, 148 тис євро, 16, 61 млн грн, 2,1 тис фунтів стерлінгів та фінансових зобов’язань на 5 млн грн та 1,45 млн євро. При цьому 3,6 млн грн родині Авакових заплатив Ашот Амірян. Згідно з даними НАЗК, 1,45 млн грн з цієї суми Амірян віддав за картину художника О. Попова «Портрет дівчини».

Станом на 2016 рік родина міністра володіла 1,69 млн євро, 448 тис. дол, 12,14 млн грн, 870 британських фунтів, 3015 канадських доларів, 96 тис. японських єн. Із цих грошей дружина міністра Інна Авакова вказала 1,45 млн євро як залишок грошей від продажу частки якоїсь фірми за кордоном вартістю в 1,5 млн євро. Окремо 5 млн грн – зобов’язання за попереднім договором купівлі-продажу частки в ТОВ «Астра-Фінанс», яке виникне в разі реалізації опціону на купівлю такої частки. Також Аваков вказав, що є кінцевим бенефіціарним власником двох кіпрських компаній – «Ulisse Management Limited» та «Fontana Management Limited». Від «Avitalia S.R.L.» задекларував 148 тис. євро дивідендів від жовтня 2016-го.

Зауважимо, що станом на 2017 рік «Avitalia S.R.L» мала від 1 до 2 працівників, «Ferdico S.R.L» – одного.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявляє, що віллу в Італії, якою володіє його компанія, використовує під туристичний проект його дружина Інна. Про це йдеться в коментарі міністра, який передав ЗМІ директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко, пише «Українська правда».

«Це один із туристичних бізнес-проектів, яким займається дружина в Італії, в рамках роботи в італійській компанії. Ідеться про приміщення під міні-готель, придбане за кредитні кошти і за участю коштів капіталу компанії «Авіталія», – заявив Аваков.

За словами Авакова, цим проектом його дружина займається понад 1,5 року. «Ймовірно, проект буде реалізований і запрацює у 2019 році», – повідомив він.

«Це один із декількох туристичних бізнесів, яким займається дружина. Легально, офіційно, транспарентно – і в цьому немає жодної сенсації», – запевнив міністр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук