Amazon оплатить навчання в коледжі всім своїм працівникам
Компанія планує витратити на ці цілі близько 1,2 млрд доларів США до 2025 року
Американська компанія Amazon оголосила, що оплатить вартість навчання і книг для своїх працівників, які отримують або мають намір отримати ступінь бакалавра в різних університетах і коледжах. Про це повідомляє The Wall Street Journal.
Компанія запропонувала оплатити навчання для більш ніж 750 тис. своїх співробітників в США, які захочуть отримати ступінь бакалавра в коледжах і університетах. Компанія візьме на себе витрати на книги та навчання впродовж чотирьох років для своїх погодинних працівників, якщо вони пропрацювали більше ніж три місяці.
В цілому Amazon планує витратити на програму 1,2 млрд доларів до 2025 року. При цьому, якщо вони звільняться під час навчання або відразу після нього, вони не повинні будуть повертати плату за навчання.
Таким чином гігант електронної комерції приєднався до інших компаній, зокрема своїх прямих конкурентів – Walmart і Target, які оголосили пропозиції по оплаті 100% навчання в коледжі, аби залучити й утримати персонал на ринку праці США
Видання також пише, що компанія найняла 400 тис. працівників під час пандемії, але вона прагне скоротити плинність кадрів і залучити десятки тисяч додаткових погодинних співробітників для роботи у своїх центрах виконання замовлень і мережі доставки. Водночас співробітники, що працюють всього 20 годин на тиждень, будуть мати право на допомогу для коледжу, але Amazon буде оплачувати їм тільки 50% таких витрат.
Програма чотирирічного навчання запуститься в січні 2022 року і співробітники, швидше за все, зможуть відвідувати очні або онлайн-курси, в залежності від їх переваг. Amazon також покриє витрати на отримання ступеня молодшого спеціаліста, програму завершення середньої школи та сертифікацію англійської мови як другої мови або інші програми. Зазначається, що раніше вона оплачувала 95% витрат на програми сертифікації та не пропонувала чотирирічне навчання.
The Wall Street Journal з посиланням на експертів вказує, що в міру того, як все більше компаній пропонують освітні пільги, вони можуть стати стандартним очікуванням серед погодинних працівників. Це змушує все більше роботодавців пропонувати аналогічні пільги.