<
«Америка нам дуже допомогла»
Суспільство

«Америка нам дуже допомогла»

Історії чотирьох українців, які служать в американській армії

Володимир Рихліцький, 12 червня 2015 1
фото ZAXID.NET

Крістіна Черешнєва потрапила до США 20-річною студенткою. За програмою обміну між університетами вона переїхала з Чернівців до Нью-Йорка. Через 8 років – знову повернулася в Україну уже солдатом американської армії і тепер вчить бійців Нацгвардії воювати на Яворівському полігоні.

Вона стала американським солдатом через те, що у свої 28 хоче далі навчатися. «Я хочу після закінчення бакалаврату отримати звання магістра. Освіта в США дуже дорого коштує. Але американська армія платить за моє навчання», – каже Крістіна. 

В минулому киянин – Андрій Гордійчук довго вагався перед тим, як піти в американську армію. Маючи дві вищі освіти в американських ВНЗ, він працював менеджером у великій компанії в США. Під час кризи жити стало скрутніше. Андрій пішов в армію через стабільний, хоч і невисокий заробіток.

Тепер держава його годує, одягає, забезпечує житлом та медичним страхуванням. А через 20 років служби ще й платитиме пенсію.

«Я вважаю себе американцем, але я не забув, звідки я приїхав і хвилююся за Україну», – каже інший американський солдат Олександр Скрипниченко, який колись переїхав з Івано-Франківська.

Усі вони знають про складну ситуацію на сході України. У багатьох тут залишилися батьки, друзі, родина.

«Ми приїхали сюди насамперед для того, щоб навчити ваших військових. Ми всі хотіли приїхати, щоб якомога більше допомогти Україні», – наголошує солдат американської армії, родом із Маріуполя, Антон Безмєнов.

Читайте детальніше у спеціальному репортажі ZAXID.NET із Яворівського полігону.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук