«Це війна за свободу і демократію в Європі та світі»
Петро Порошенко відкрив українсько-американські військові навчання на Львівщині
0Президент України Петро Порошенко 20 квітня під час робочого візиту на Львівщину відкрив українсько-американські військові навчання Fearless Guardian-2015, у яких впродовж 6 місяців візьмуть участь приблизно 900 бійців Нацгвардії.
Прибуття президента кілька сотень військових та майже 200 журналістів чекали понад годину. А під час виступу розпочався дощ із сильним вітром. Порошенко мокнув разом із українськими та американськими військовими на плацу міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії Сухопутних військ, зазначивши, що дощ знаменує добрий початок справи.
А поміж тим вручив п'ятьом українським солдатам та офіцерам, які брали участь в АТО державні нагороди, а тим, хто відзначився, чи був поранений – ключі від нових квартир. Одразу після закінчення промови президента дощ припинився. Прикметно, що американські військові у тоненькій формі нерухомо стояли на вітрові з дощем. Українські ж виглядали більш зодягненими, але ловили дрижаки та, мокнучи, переминалися з ноги на ногу.
Серед американських військових є кілька жінок, які переважно є перекладачами та інспекторами з їжі (перевіряють якість). Крім того, є серед них і солдати армії США з українським корінням. Журналісти активно цікавилися, що знають американські солдати про війну на сході. Ті відповідали, що знають про конфлікт, але не вдавалися до деталей, або казали, що не хочуть вникати в політику.
«Я знаю, що на сході України є конфлікт, але детальніше не знаю», – каже ламаною українською Сергій Ковальчук – 31-річний сержант армії США, який 16 років тому переїхав зі Львова до Америки та вже 8 років є військовим.
Житимуть американські військові на території міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії Сухопутних військ у казармах-гуртожитках поряд із такими ж будівлями з українськими військовими. Робочою мовою навчань є англійська, але, як запевняють самі ж військові, проблеми порозуміння бути не повинно, адже попри те, що є чимало перекладачів, частина американських військових має українське коріння.
«Я думаю, що не повинно бути мовної проблеми. З нашої сторони є приблизно 10 перекладачів, які спілкуються українською та російською мовами. Також з української сторони є приблизно 35 перекладачів. Крім того, деякі українські офіцери мають досвід спілкування англійською», – розповів українською мовою американський солдат Андрій Поліщук, який у 17 років переїхав до США та вже два роки є військовим.
Уже після офіційного відкриття навчань Петро Порошенко також зазначив, що серед американських військових є чимало з українським корінням.
Президент Петро Порошенко та посол США в Україні Джеффрі Пайєт
«Я дуже вдячний нашим американським друзям і партнерам за якість інструкторів, які прибули сьогодні на навчання, бо значна частина з них вільно спілкується українською, має українське походження і впевнений в тому, що це підвищить ефективність навчання і значно скоротить терміни на адаптацію», – наголосив він.
Упродовж кількох місяців навчань бійці Нацгвардії разом із американськими інструкторами вдосконалюватимуть навики надання медичної допомоги, проводитимуть тактичні тренування з вогневої, інженерної та фізичної підготовки.
Окремо навчатимуть військових офіцерів. Їх готуватимуть до ведення інформаційних операцій, організації зв’язку на рівні батальйонів, логістики.
У рамках навчань американські військові привезли форму, захисне спорядження (бронежилети, каски, балістичні окуляри), спальні мішки, рюкзаки, радіостанції та 85 приладів нічного бачення. Усе це розраховано на 705 військовослужбовців та після завершення навчань буде передане українським бійцям як допомога уряду США.
«Це війна не лише за незалежність в Україні, а війна за свободу і демократію в Європі та світі. Війна, де вирішуватиметься питання, чи діятимуть всі ті норми міжнародного права, чи будуть цілісними і недоторканими кордони, чи можна безкарно застосовувати силу лише тому, що в тебе чешуться руки», – наголосив після відкриття навчань Петро Порошенко.
Як повідомляв ZAXID.NET, 17 квітня десантники 173-ї бригади США прибули до України для навчання українських військових, у яких братимуть участь підрозділи «Азов», батальйон ім. Кульчицького, «Ягуар», «Омега» та інші частини з Києва, Харкова, Запоріжжя, Одеси, Львова, Івано-Франківська та Вінниці. Навчання триватимуть понад 6 місяців та пройдуть у три етапи.