Американська розвідка попереджає, що Росія в Сирії спробує створити нову псевдо-державу

СвітРоман Ганкевич, 16 вересня 20157270
Американська розвідка попереджає, що Росія в Сирії спробує створити нову псевдо-державу
фото Rogue Money
Російські найманці у Сирії

Посилення активності Росії в Сирії може означати, що Кремль і там спробує створити якусь псевдодержаву. До такого висновку прийшли аналітики американської приватної розвідувальної компанії Stratfor.

На їхню думку, Росія, швидше за все, буде допомагати «відокремитися» алавітам - послідовникам езотеричного напрямку шиїтського відгалуження ісламу. Крім того, Кремль може згадати і про Нагорний Карабах.

«Ми бачимо все більше доказів того, що Росія і Азербайджан, можливо, домовляються порушити статус-кво відносин між Азербайджаном і Вірменією, причому Росія буде готова в цьому випадку відправити до регіону своїх миротворців», - йдеться в доповіді компанії.

Президент Росії Володимир Путін використовує всі можливості і готовий платити високу ціну за присутність у всіх стратегічних регіонах від Сирії до Карабаху.

Анексія Криму в перспективі дає Путіну доступ в Середземномор'я, а значить, дозволить впливати на результат політичних ігор в Леванті (в Сирії, Лівані та Ізраїлі, - ред.).

Угода з Азербайджаном, поряд з наявними Абхазією і Південною Осетією, дозволить розширити сферу впливу Росії далі на південь.


Сфера впливу і спонсорування політичних проектів Росії

Сирія може використовуватися Кремлем як можливість тиску на США - Вашингтону потрібна Москва для боротьби з «Ісламською державою». На заміну можна зажадати деяких геополітичних поступок. Але при будь-якому сценарії Росія не виведе війська з Донбасу, переконані аналітики розвідувальної компанії. Цей регіон зараз для Кремля в пріоритеті, він буде утримувати його за всяку ціну.

«Якщо Україна потрапить під значний вплив або контроль західних сил, російський південно-західний фланг оголиться», - відзначають аналітики Stratfor.

На думку експертів, Кремль хотів би закріпитися на лівому березі Дніпра, але не має достатніх сил для цього.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук