Американський суд оштрафував Apple на $450 млн

ЕкономікаО.Г., 24 листопада 20144260

Суд Манхеттена зобов’язав американську корпорацію Apple виплатити $450 млн у вигляді компенсації у справі про змову з видавцями з метою завищення цін на електронні книги.

Згідно з рішенням суду, пише Reuters, $400 млн має бути виплачено 23 мільйонам  користувачів, постраждалих від незаконних дій компанії, ще $50 млн адвокатам.

У липні 2013 року Федеральний суд США визнав Apple винною в порушенні антимонопольного законодавства. Суму компенсації, що виплатять, мав визначити новий судовий розгляд.

Спочатку мова йшла про $840 млн. Саме стільки вимагали від корпорації в груповому позові адвокати та генеральні прокурори із 33 штатів США. У червні цього року Apple пішла на угоду, в якій погодилася виплатити $450 млн в якості компенсації.

Apple звинувачують у тому, що в 2009 році вона вступила в змову з п’ятьма найбільшими видавцями США – Hachette Book Group, HarperCollins Publishers, Penguin Group, Simon&Schuster і Macmillan. Розгляд було ініційовано міністерством юстиції США в квітні 2012 року.

Apple, що готувала в той час до випуску на ринок планшетний комп’ютер iPad з функцією читання електронних книг, вступила в змову з видавцями при визначенні цін на електронні книги. За оцінкою Мін’юсту США, ціни на електронні книги були в середньому завищені на $2-3.

Видавці, замішані в цій справі, за угодою з судом також зобов’язані виплатити $166 млн компенсації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук