АМКУ не бачить негативу у злитті ЗАТ "Київстар Дж.Ес.Ем" та ЗАТ "УРС"
Антимонопольний комітет України після піврічного повторного поглибленого аналізу залишив без змін своє рішення від 9 березня цього року про надання дозволу компаніям «Telenor ASA» (м. Форнебу, Норвегія) та «Altimo Holdings & Investments Ltd» (м. Тортола, Британські Віргінські Острови) на набуття контролю над ЗАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.» (м. Київ) та ВАТ «Вимпел-Комунікації» (м. Москва, РФ) шляхом створення компанії «VimpelCom Ltd.» (м. Гамільтон, Бермудські Острови). Про це 20 жовтня повідомила прес-служба АМКУ.
Поглиблений аналіз потенційних наслідків такого об’єднання на телекомунікаційний ринок України був спричинений зверненням ТОВ "АСТЕЛІТ".
АМКУ повідомляє, що за результатами повного та всебічного аналізу інформації, отриманої від учасників ринку та НКРЗ, комітет встановив, що структура ринку мобільного зв’язку у 2009 році, порівняно з попередніми роками, не зазнала суттєвих змін.
При цьому, на думку НКРЗ, об’єднання часток радіочастотного ресурсу у користування одним оператором, утвореного внаслідок злиття інших компаній, викликане, насамперед, необхідністю об’єднання у спільному технологічному циклі мереж цих операторів для якісного обслуговування абонентів. Разом з цим, на сьогодні існує значний обсяг нерозподіленого радіочастотного ресурсу.
Окрім цього, АМКУ ініціював дослідження відносин контролю групи "Альфа" та обсяги її діяльності на українському телекомунікаційному ринку. За результатами проведеного дослідження комітет не знайшов достатніх підстав для скасування рішення про об’єднання активів компаній "Telenor ASA" та "Altimo Holdings & Investments Ltd" у новому операторі мобільного зв’язку – компанії "VimpelCom Ltd.".
"Протягом півроку Антимонопольний комітет України, за зверненням одного із учасників ринку мобільного зв’язку, проводив детальне дослідження наслідків для ринку фактичного злиття активів ЗАТ "Київстар Дж.Ес.Ем" та ЗАТ "УРС". Спираючись на позицію мобільних операторів, Національної комісії регулювання зв’язку, а також перспективи конверсії вітчизняного радіочастотного ресурсу, комітет дійшов висновку, що на сьогодні не має жодних підстав для скасування раніше прийнятого рішення. Разом з цим, зважаючи на олігопольну структуру цього ринку, він буде залишатися в полі постійної уваги комітету. І найближчим часом ми очікуємо від усіх учасників ринку мобільного зв’язку безумовного виконання наших рекомендацій щодо зниження вартості роумінгу", – зазначив в. о. голови комітету Юрій Кравченко.