АМКУ визнав регуляцію лотерейного ринку неефективною

ЕкономікаАндрій Стець, 2 лютого 20181620
За останні роки допущено критичне падіння надходжень до бюджету від лотерей з одночасним розквітом нелегального ринку

Антимонопольний комітет України не підтримав запропоновані Міністерством фінансів України ліцензійні умови для лотерей і визнав регуляцію галузі неефективною загалом. Про це повідомив Державний уповноважений АМКУ Агія Загребельська під час презентації дослідження на ринку лотерей, інформує УНН.

У відомстві наголосили, що за останні роки допущено критичне падіння надходжень до бюджету від лотерей з одночасним розквітом нелегального ринку.

«Це і нелегальний ринок ігрових автоматів під виглядом лотерей (тіньовий обсяг сягає 80%), і падіння обсягів надходжень до бюджету: 2013 рік – 321 млн грн, 2015 рік – 26,5 млн грн, і хаотичне розташування пунктів розповсюдження і проведення лотерей, і відсутність контролю за доступом неповнолітніх до гри, і відсутність незалежного контролю за обладнанням і програмним забезпеченням, що його використовують оператори ринку, і багато іншого», – заявили в АМКУ.

Зараз АМКУ готує перелік пропозицій для передачі їх у Кабмін.

Зокрема, акцентовано увагу на введенні сертифікованого програмного забезпечення для всіх учасників ринку.

В свою чергу, присутній на засіданні АМКУ член виконкому Європейської асоціації лотерей Євген Власенко зазначив, що проект ліцензійних умов Мінфіну - це обмеження, а не розвиток ринку.

«У жодній успішній країні не беруть гроші за кожну точку реалізації лотерей. І як правило, не продають ліцензії, а видають за підсумками тендера об'єктивно найкращим претендентам, які потім уже забезпечують зростаючі надходження в бюджет у результаті своєї діяльності, а не до її початку», – сказав він.

Однак представник Мінфіну Анатолій Берещенко ніяк не відреагував на пропозиції АМКУ і учасників ринку, відмовившись від будь-яких коментарів.

Зазначимо, що в травні минулого року Мінфін представив проект ліцензійних умов для лотерей, які не підтримали в АМКУ, Держказначействі та Регуляторній службі, вказавши на їх неспроможність і провокацію ризику для існування лотерей в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук