Антимонопольний комітет виявив завищені ціни на хліб в Івано-Франківській області

ЕкономікаЯ.І., 15 вересня 20154580
Антимонопольний комітет виявив завищені ціни на хліб в Івано-Франківській області

Антимонопольний комітет виявив необґрунтовано завищені ціни на хліб у шістьох найбільших виробників хліба та хлібобулочних виробів в Івано-Франківській області.

Про це йдеться у повідомленні АМКУ. Управління проаналізувало обґрунтованість цін на продукти харчування та у зв’язку із значним підвищенням цін на соціально-важливі продукти харчування.

За поясненнями виробників, зміна оптово-відпускних цін на хліб та хлібобулочні вироби була обумовлена зростанням цін на борошно, заробітну плату, газ, електроенергію.

У собівартості хліба сировина становить, в залежності від виробника та виду хліба, 36-50%.

Натомість АМКУ інформує, що починаючи з травня-червня 2015 року спостерігалося зниження цін на борошно для хлібопечення, зокрема, ціни на борошно вищого та І ґатунків у виробників борошна Івано-Франківської області станом на початок травня та протягом червня 2015 року, порівняно з цінами на початок березня 2015 року, знизились до 21-48%.

Крім того, зазначають в АМКУ, існують передумови для подальшого здешевлення борошна для хлібопечення: останнім часом спостерігається тенденція до зниження цін на зерно як на внутрішньому ринку, так і в світі.

Антимонопольний комітет констатує, що незважаючи на це, виробники області

не змінювали і не переглядали оптово-відпускні ціни на хліб простої рецептури. Відтак ціни є необґрунтовано завищеними.

«Невжиття заходів щодо зниження оптово-відпускних цін на цю продукцію може призвести до ущемлення інтересів споживачів, що в умовах погіршення соціально-економічної ситуації в країні, в тому числі погіршення інфляційних процесів, може призвести до зростання соціальної напруги в суспільстві»,  - вражають в АМКУ.

З цього у комітеті роблять висновок, що «дії виробників хліба та хлібобулочних виробів, які полягають у встановленні та застосуванні економічно необґрунтованих оптово-відпускних цін на хліб та хлібобулочні вироби, містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку хліба та хлібобулочних виробів, шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку».

Територіальне відділення АМКУ порушило шість справ проти основних виробників хліба та хлібобулочних виробів області.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук