Антиукраїнські настрої в Нідерландах розпалюють емігранти з Росії, - ЗМІ

СвітРоман Ганкевич, 17 лютого 201712023
Антиукраїнські настрої в Нідерландах розпалюють емігранти з Росії, - ЗМІ
фото EPA/UPG
Противників ратифікації УА з Україною в Нідерландах активно підтримали емігранти з Росії

Російська Федерація вплинула на нідерландський референдум та діяла разом із партіями євроскептиків. Про це йдеться у розслідуванні The New York Times, опублікованому 16 лютого.

Як зазначається, журналісти навели приклад Гаррі ван Боммеля – одного з ключових агітаторів, який виступає проти Угоди про асоціацію Україна-ЄС. З’ясувалося, член лівого крила голландського парламенту, переконуючи виборців, що вони повинні відхилити угоду, мав авторитетних союзників.

Розслідування видання підтвердило: разом із ним працювала його «українська команда» - група емігрантів, чиї симпатії були на боці Росії. Вони відвідували громадські зібрання, виступали на телебаченні й використовували соціальні медіа, змальовуючи українську владу, як «кровожерну клептократію, не гідну голландської підтримки».

Разом з тим, активіст антиукраїнської партії в Нідерландах - 26-річний росіянин Микита Ананьєв, студент одного з голландських вузів. В кінці 2013 року він відвідав «школу молодих лідерів» в Москві, а напередодні референдуму активно агітував проти України. За інформацією видання, вищевказаний студент взяв участь у більш ніж п'ятнадцяти заходах, спрямованих проти підписання угодо про асоціацію між Європейським Союзом і Україною. Як визнав згодом сам Гаррі Ван Боммель, «було дуже зручно показати, що не всі українці підтримують угоду з ЄС».

Журналісти видання також дізналися, що найактивніші члени «української команди» насправді були вихідцями з Росії або з російськомовних регіонів України і вони чітко слідували лінії Кремля. Також повідомляється, що поки незрозуміло, чи була українська команда напряму керована з РФ, чи діяла з власних симпатій.

Нагадаємо, Нідерланди – єдина країна ЄС, яка не ратифікувала угоду про Асоціацію України і ЄС, оскільки громадяни країни відкинули її на референдумі в квітні.

В свою чергу влада Нідерландів вимагала прописати в угоді, що вона не передбачатиме автоматичних гарантій безпеки, військової допомоги і фінансової підтримки Україні і не дає українцям права на проживання та вільне працевлаштування в ЄС. Жодна з цих можливостей не була гарантована угодою про асоціацію, однак уряд Нідерландів хотів чітко вивести їх за межі документа, щоб заспокоїти виборців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Останні новини
Залиште відгук