Апеляційний суд скасував податковий штраф «Нафтогазу» у розмірі 2,4 млрд грн

Відмова для НАК «Нафтогаз» у реєстрації розрахунків коригування ПДВ була безпідставною та протиправою

Шостий апеляційний адмінсуд відмовився задовольняти скаргу Офісу великих платників податків ДПС, залишивши без змін рішення Окружного суду Києва про скасування податкового штрафу для НАК «Нафтогаз» на суму 2,376 млрд грн. Цей штраф був накладений у зв’язку із відсутністю реєстрації коригування протягом граничного строку. Про це 27 липня повідомив Finbalance із посиланням на рішення суду.

Відзначається, що рішення було прийняте апеляційним судом ще 21 липня. Суди першої та апеляційної інстанції дійшли до висновку, що відмова «Нафтогазу» у реєстрації розрахунків коригування ПДВ від 12 березня 2018 на загальну суму 4,75 млрд грн була безпідставною та протиправною.

«Враховуючи, що реєстрація протягом граничного строку, передбаченого ст. 201 ПК України, розрахунків коригування на суму ПДВ 4 751 191 970,93 грн відбулася не з вини АТ "НАК Нафтогаз України", вказане виключає протиправність діянь платника податку, та як наслідок, притягнення його до відповідальності», – йдеться у рішенні суду

Незважаючи на відмову у реєстрації, «Нафтогаз» сплатив податкові зобов'язання по накладній, яка не заперечувалася контролюючими органами.

Зазначимо, що у червні 2020 року Окружний суд Києва відмовив «Нафтогазу» у позові про скасування наказу Міністерства економіки про нарахування компанії пені у розмірі 163 млн грн через несвоєчасну сплату дивідендів у 2018 році. Підставою для нарахування пені було те, що частину дивідендів «Нафтогаз» направив до бюджету після 1 липня, що суперечило закону про управління об'єктами держвласності та розпорядження уряду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук