Апеляційний суд зобов`язав ЛМР почати рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища

Натомість інший суд заборонив чиновникам будь-які роботи на сміттєзвалищі

Львівський апеляційний суд задовольнив вимоги прокуратури Львівської міської ради щодо Грибовицького сміттєзвалища

У понеділок, 30 січня, Апеляційний суд Львівської області задовольнив цивільний позов прокуратури Львівської області до Львівської міської ради щодо бездіяльності у вирішенні проблеми Грибовицького сміттєзвалища і зобов`язав ЛМР провести рекультивацію полігону ТПВ. Проте як виконати це рішення – у мерії не знають, бо інша судова інстанція – Галицький районний суд Львова – заборонила мерії будь-які роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі.

«Апеляційний суд Львівської області повністю задовольнив вимоги прокуратури, – заявив 30 січня на брифінгу прокурор Львівської області Юрій Квятківський. – Окрім заборони використовувати Грибовицьке сміттєзвалище, прийнятої судом першої інстанції, суд також зобов’язав Львівську міську раду провести його рекультивацію і знайти земельну ділянку для створення нового полігону для розміщення твердих побутових відходів Львова. Суд визнав протиправною бездіяльність виконавчого комітету Львівської міської ради та міського голови Львова Андрія Садового щодо проблем Грибовицького сміттєзвалища».

Як повідомляв ZAXID.NET, у листопаді минулого року Львівський окружний адміністративний суд лише зобов’язав виконавчий комітет ЛМР припинити діяльність Грибовицького сміттєзвалища. Проте тоді суд не врахував вимоги прокуратури визнати протиправною діяльність виконкому Львівської міської ради та не зобов'язав ЛМР рекультивувати сміттзвалище у Грибовичах.

Тож прокуратура оскаржила це рішення в Апеляційному суді Львівської області, який 30 січня задовольнив ці вимоги.

Проте, за словами начальниці юридичного управління Львівської міськради Гелени Пайонкевич, іншим рішенням суду мерії заборонено вчиняти будь-які дії на Грибовицькому сміттєзвалищі. Тобто тепер є два взаємовиключні судові рішення, одне з яких зобов`язує мерію негайно розпочати рекультивацію, інше – забороняє це робити. Тому юристи міськради скоріш за все звертатимуться до Апеляційного суду за додатковими роз'ясненнями в частині того, яким чином міськрада має здійснювати рекультивацію полігону у Грибовичах.

«Була заборона вчиняти будь-які дії на сміттєзвалищі, накладена Львівським окружним адміністративним судом, але Апеляційний суд сьогодні відмінив це рішення. Але проблема в тому, що така сама заборона існує досі в рамках кримінального провадження. Її виніс Галицький районний суд і рішення Апеляційного суду не стосується цього провадження, – пояснила Гелена Пайонкевич. – Тож ми мусимо: а) спочатку уважно вивчити резолятивну частину рішення апеляційного суду, бо ми всі чули рішення апеляційного суду лише на слух зі слів суді; б) якщо у рішенні щось не буде зрозуміло, то ми звернемось до суду за роз'ясненнями в тій частині, що в рамках кримінального провадження міськрада поки не має права здійснювати будь-які дії на полігоні у Грибовичах».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук