Apple виграла у ЄС суд про податки на 13 млрд євро

У 2016 році Єврокомісія оштрафувала Apple за ухиляння у сплаті податків в Ірландії

Єврокомісія наклала штраф на Apple ще у 2016 році

Американська компанія Apple виграла у ЄС суд про відміну рішення про сплату штрафу розміром 13 млрд євро. Єврокомісія наклала штраф ще у 2016 році, заявивши, що Ірландія незаконно виплатила для американської компанії цю ж суму у вигляді податкових пільг.

«Ставши на сторону американського виробника iPhone та Ірландії, суд ЄС звів серйозну перешкоду на шляху "хрестового походу" ЄС проти техногігантів із США, до числа яких входять Google, Facebook і Amazon, які заробляють по всьому світу, а податки платять або в США, або в пільгових юрисдикціях», – повідомило 15 липня BBC.

Рішення європейського суду також привітала Ірландія. Міністерство фінансів Ірландії підкреслило, що зазначену суму було стягнуто у межах законодавства країни, відтак, цілком законно.

Незважаючи на це, рішення може бути оскаржене та передане до вищої судової інстанції ЄС. Це може затягнути судовий процес ще на декілька років.

BBC зазначає, що позиція ЄС у цьому питанні надто серйозна, оскільки країни-члени Європейського союзу втрачають близько 250 млрд євро через різні податкові схеми.

Нагадаємо, що у 2016 році Європейська комісія оштрафувала американську компанію Apple на 13 млрд євро за ухилення від сплати податків у Ірландії. Після трирічного розслідування комісія прийшла до висновку, що податкові пільги американської фірми є незаконними. Відтак, ЄС через штраф забажало повернути ті 13 млрд євро, які Ірландія надала для Apple у вигляді пільг.

Тоді ж американська компанія заявила, що буде оскаржувати це рішення. Утім, через два роки виплатила із відсотками суму розміром 14,3 млрд євро, які досі зберігаються на спеціальному рахунку через судовий процес.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук