Астрономи виявили невідомі науці гігантські галактики

СвітОксана Руда, 18 березня 20166380
Астрономи виявили невідомі науці гігантські галактики
фото NASA

Астрономи виявили десятки невідомих науці спіральних галактик. Галактики, що отримали назву «подвійні надспірали», нагадують Чумацький Шлях і можуть позмагатися в розмірах з найбільшими подібними об'єктами у Всесвіті. Про це відкриття повідомило 17 березня американське управління з повітроплавання і дослідження космічного простору NASA на своєму офіційному сайті.

Нове дослідження з використанням архівних фото NASA показало, що подібні галактики є гігантською версією звичайних спіральних галактик. Галактики розташовуються на відстані 1,2 – 3,5 мільярда років від Землі. Кожна з цих галактик в 14 разів більше Чумацького Шляху, а їхня маса в 10 разів перевершує масу нашої галактики. Зоряні диски цих галактик перевищують аналогічний диск Чумацького Шляху у 100 разів.

Найбільша надспіраль простягається на 440 тисяч світлових років. Галактики яскраво світяться в ультрафіолетовому спектрі, що свідчить про високу швидкість зореутворення в них. Швидкість зореутворення в цих галактиках перевищує аналогічний показник Чумацького Шляху в 30 разів.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук