Астрономи знайшли нову планету, схожу на Землю

СвітРоман Ганкевич, 15 листопада 20178362
Астрономи знайшли нову планету, схожу на Землю
фото ESO
Зірка Ross 128 рухається у бік Землі і через 79 000 років стане найближчою до нашої планети

Команда вчених Європейської південної обсерваторії (ESO) оголосила, що знайшла землеподібну планету за 11 світлових років від Сонячної системи.
Вчені сподіваються виявити на ній життя, повідомляє на сайті обсерваторії.

На думку вчених, клімат на планеті, що обертається навколо спокійної зірки Ross 128 - помірний. Маломасивна екзопланета, яку назвали Ross 128 b, робить оберт за 10 днів.

«Після Проксими b це друга за близькістю до нас землеподібна планета з помірним кліматом. До того ж це найближча до Землі планета, яка обертається навколо неактивної червоної карликової зірки, що підвищує ймовірність виявити на ній життя», - йдеться у заяві обсерваторії.

Планету Ross 128 b знайшли астрономи, які працюють із приймачем ESO HARPS (High Accuracy Radial velocity Planet Searcher) у Чилі. Спектрограф HARPS ще називають «мисливцем за планетами». Асторономи розрахували, що температура на поверхні планети має коливатися від -60 до 20 °C, але вони не поспішають з висновками. Вченим поки не вдалося зрозуміти, чи перебуває Ross 128 b усередині, зовні або на межі зони населеності (тобто на такій відстані від зірки, за якої на планеті може бути вода). Лише з'ясувавши це, вони зможуть зрозуміти, чи можливе життя на екзопланеті чи ні.

Найближча екзопланета до Землі з помірним кліматом - Проксима b, що обертається навколо зірки Проксима Центавра. Про її відкриття астрономи ESO оголосили в серпні 2016 року. Карликова Зірка Проксима Центравра віддалена від Сонячної системи на чотири світлові роки. Однак, як стверджують фахівці ESO, зірка Ross 128 рухається у бік Землі, і лише через 79 000 років саме вона стане найближчою до нашої планети.

«Не дивлячись на помірні умови на поверхні планети Proxima b, під час спалахів материнської зірки вона може піддаватися інтенсивному ультрафіолетовому і рентгенівському опроміненню, набагато більш сильному, ніж те, яким Сонце опромінює Землю. Ross 128 є «спокійнішою», тому на її планетах теоретично можливе життя», - пояснили астрономи ESO.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що астрономи ESO довели існування планетної системи навколо найближчої до Сонця зірки - Проксіми Центавра.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук