Астрономи знайшли у космосі планету, яка поглинає майже 99% світла

СвітАндрій Стець, 24 квітня 201831810

Астрономи з університету Кіла в Великобританії виявили в сузір'ї Лева планету, яка поглинає від 97% до 99% світла, що доходить до неї від її зірки – жовтого карлика WASP-104. За їхніми словами, це одна з найтемніших коли-небудь виявлених планет.

Маса планети WASP-104b близька до маси Юпітера, але температура на ній набагато вища, ніж на найбільшій планеті Сонячної системи. Це пов’язано з тим, що WASP-104b обертається дуже близько до своєї зірки: період обертання навколо зірки у неї становить менше 10 днів. Планети, подібні до WASP-104b, називають «гарячими Юпітерами», пише NV.ua з посиланням на Science Alert.

Як повідомляється, вони не рідкість, але у них є набір характеристик, які роблять їх загадкою. Зокрема через те, що «гарячі Юпітери» у своїй більшості є темними та відбивають близько 40% зоряного світла, що досягає їх. Однак, за словами науковців, WASP-104b поглинає більше 97-98% світла.

«З усіх темних планет, які я міг знайти в літературі, ця в п'ятірці кращих. Я думаю, що в першій трійці», – сказав астрофізик Тео Мокнік.

WASP-104b знаходиться в системі жовтого карлика в сузір'ї Лева на відстані близько 466 світлових років від Землі. Повний оберт навколо своєї орбіти планета встигає зробити за 1,75 земних дні, а відстань від неї до зірки цієї системи складає всього 4,3 млн км. Науковці вважають, що саме близькість WASP-104b до зірки пояснює, чому планета така темна.

WASP-104b, швидше за все, оповита щільною атмосферою, в складі якої багато натрію і калію, які поглинають електромагнітне випромінювання у видимій частині спектру; тому, вважають вчені, денна сторона планети відображає зовсім мало світла. Якби ми підлетіли до WASP-104b, ми, швидше за все, побачили її не чорною, а темно-червоною: замість відбитого світла розпечена атмосфера дає власне світіння.

Найтемніший гарячий Юпітер, про який ми знаємо на сьогодні, - це планета під назвою TrES-2b, яка відображає всього лише 0,1 відсотка світла, що потрапляє на нього.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук