Аукціони. Нарешті. Два кроки вперед, один назад

БлогиІнна Свистун , 26 липня 2017 836
Інна Свистун
керівник управління комунальної власності Львівської міськради, голова фракції «Самопоміч» у Львівській облраді

Інші блоги автора

Оскільки виникла багато запитань, хотіла б спростувати чергові маніпуляції представників владної більшості з Львівської обласної ради.

1. Я, як начальник управління комунальної власності Львівської міської ради, не була розробником і, відповідно, не доповідала на сесії ухвалу про приватизацію.

Чому я цього не робила?

Я маю чітку, послідовну позицію, що найкращий спосіб приватизації майна громади на сьогодні – це аукціон. Аукціон – тому що:

  • так передбачає ЗАКОН про приватизацію. І скільки б, до речі, шановні «компетентні» і «не зацікавлені» депутати з юридичною освітою з ЛОР стверджували, що все-таки це не так, бо вони так вважають, це не міняє ЗАКОН.
  • це ПРОЗОРИЙ спосіб продажу майна. При ньому Петро не може домовитися з Іваном, бо все-рівно, можуть прийти ще зо п'ять бажаючих купити і подати свої заявки.
  • це продаж, коли ціну визначає ринок, а не депутат, чиновник, експерт, і так далі. Відтак, громада може отримати справді максимально можливу ціну за кожен об'єкт, як і будь-який інший власник.

Саме тому, я діючи послідовно, писала зауваження на ухвалі, їх видно на звороті: суперечить чинному законодавству на цій ухвалі, як і, до речі, на попередній.

2. Чому голосувала «Самопоміч»?

Знаєте, є спосіб, коли, для того, щоб врятувати організм, приймають рішення відрізати руку. Складне дуже рішення. Ну принаймні для мене особисто. Можливо це той випадок.

«Самопоміч» проголосувала за аукціони. Аукціони, і тільки аукціони повинні бути згідно з цією ухвалою з початку 2017 року. І це, на мій погляд, перемога!

Так, поруч з цим був перелік об’єктів, які мають приватизувати способом викупу. І я, особисто, за це не голосувала б. Тому і написала зауваження. Проте, результат – аукціони з наступного року – чудовий. Мабуть, цей спосіб відрізання руки має право на життя. І той маленький компроміс, на який пішла міська фракція «Самопомочі», можливо, виправданий.

До речі, колеги з ЛОР, Ви можете теж, просто взяти і зробити тільки аукціони з 2017! Можете?

3. Мушу окремо відзначити про «відкритість» колег, які, справді, молодці, публічно оголосили наперед вартість приватизації останнього викупу в ЛОР. І ще й, відразу сказали – це ж не собі, ми все людям! От, на перинатальний центр віддамо гроші! Хто проти перинатального центру?! Як посміли!

Так от, перинатальний центр – це чудово, і я, як ніхто, знаю, що це справді дуже потрібно. Перинатальному потрібно набагато більше. І могло би бути. Головне, щоб була справді належна оцінка майна.

Діяльність теперішньої обласної ради стосовно приватизації якраз підтверджує те, що викуп – це не добрий спосіб продажу майна для громади, оскільки дозволяється продаж майна за заниженими оцінками.

І останнє.

Я і вся фракція «Самопоміч» в ЛОР готова підтримувати будь-які добрі ініціативи, спрямовані на те, щоб «жити по-новому». Таке недавно на виборах декларувала провладна партія та її сателіти, Ви тільки ж, колеги, дайте знати якось, коли вже почнете?

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук