Авто не для АТО
Суспільство

Авто не для АТО

Чиновник ЛОДА продав автомобіль, подарований волонтерами для армії

Володимир Рихліцький, 11 лютого 2016 6331 4

Колишнього заступника командира батальйону «Луганськ-1» Андрія Умрихіна, який зараз очолює департамент цивільного захисту Львівської ОДА, звинувачують у продажі своєму підлеглому автомобіля, який йому передали львівські волонтери для бійців у зоні АТО. Андрій Умрихін свою вину заперечує та називає звинувачення наклепом.

Історія трапилась ще на початку червня минулого року, але стало відомо про це лише тепер, коли на Львівщину повернувся колишній командир батальйону «Луганськ-1» Костянтин Скліфус.

Андрій Умрихін у подарованому волонтерами позашляховику

Як повідомив Костянтин Скліфус, автомобіль призначався для бійців батальйону та був придбаний за кошти волонтерів. Але Андрій Умрихін продав його водію батальйону «Луганськ-1» Петру за 28 тисяч гривень.

«Ми запитували, як він може продавати батальйонну машину. А він казав, що може нею розпоряджатися, бо вклав свої кошти. Спочатку просив за неї 30 тисяч гривень», – повідомив виданню "Галінфо" Костянтин Скліфус.

Відео Сергія Бобри

Сам же Андрій Умрихін заперечує свою вину та просить не робити поспішних висновків. Він зазначив, що вже звернувся до правоохоронних органів для проведення розслідування.

«Факт недоведений. Це є фейкова інформація, за яку хтось понесе покарання, – заявив він ZAXID.NET. – По-перше, я вже звернувся до правоохоронних органів. По-друге, цей автомобіль ніхто не продавав. А по-третє, там буде дуже багато цікавої інформації щодо колишнього командира батальйону Скліфуса, який підняв це питання».

Волонтери урочисто передали позашляховик Opel Frontera Андрію Умрихіну наприкінці травня минулого року у Жовкві. Автомобіль, за словами голови фонду «Допомога і турбота» Мирослава Хом’яка, був повністю справним. Його придбали у Польщі, відремонтували та заправили.

«З Андрієм Умрихіним ми познайомилися у Жовкві у травні минулого року. Він сказав, що у них є нагальна потреба у транспорті, бо вони виконують завдання із розмінування території, вивозять поранених та дітей із зони АТО і звернувся до мене, як до керівника фонду, щоб йому підшукати автомобіль, – розповів ZAXID.NET голова фонду «Допомога і турбота» Мирослав Хом’як. – Ми придбали позашляховик Opel Frontera у Польщі, підремонтували його та в урочистій обстановці на центральній площі у Жовкві передали Умрихіну, який мав відвезти автомобіль у зону АТО».

Урочиста передача автомобіля у Жовкві

За словами Хом’яка, про те, що заступник комбата продав цей автомобіль, стало відомо лише тепер, коли колишній командир батальйону «Луганськ-1» Костянтин Скліфус приїхав у відпустку до Жовкви, де тимчасово проживає.

«Він розповів, що Умрихін доставив у батальйон цей автомобіль, але повідомив, що це його власність та запропонував купити. Є хлопець на ім’я Петро, – зараз ми встановлюємо, хто це, – який придбав цей автомобіль за 28 тис. грн», – зазначив Мирослав Хом’як.

За його словами, цей автомобіль зараз перебуває у його власності, хоча призначався для потреб бійців батальйону.

Андрій Умрихін у Жовкві під час передачі позашляховика

Колишній заступник командира батальйону Андрій Умрихін, який зараз очолює департамент цивільного захисту Львівської ОДА, не заперечує того, що отримав автомобіль від волонтерів у Жовкві. Як і того, що на момент передачі він був у справному стані. Він стверджує, що позашляховик зламався в дорозі і гроші на його ремонт він взяв у бійця батальйону «Луганськ-1» Петра, якому й залишив у користування цей автомобіль.

«Автомобіль я отримав і передав бійцю Петру. Він був відремонтований за його ж кошти і йому залишений для служби, а не проданий. Усе було з ним погоджено. Я притягнув цей автомобіль на мотузці. У цьому автомобілі був несправний двигун, який перегрів перший заступник командира частини. Він не настільки був справний, настільки виглядав. Це був старий автомобіль, який ледве доїхав сюди і якого потрібно було постійно ремонтувати», – стверджує Умрихін.

За його словами, в автомобілі ремонтували двигун, зварювали відірваний задній міст. Усі роботи проводили в майстернях, купували запчастини в магазинах і, як стверджує заступник комбата, це все можна підтвердити. На ремонт витратили 23400 грн. Саме стільки грошей, зі слів Андрія Умрихіна, він взяв у водія батальйону «Луганськ-1».

Волонтери, які передали позашляховик, повідомили, що готують заяву до правоохоронних органів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук