Азаров: чому в Україні хтось отримує 50 тис. грн пенсії?

Економіка6 грудня 20104727

Прем’єр-міністр України Микола Азаров 6 грудня доручив голові правління Пенсійного фонду Борису Зайчуку разом з Міністерством фінансів терміново підготувати законопроект про обмеження максимального розміру пенсії.

Про це ZAXID.NET повідомили в Департаменті інформації та масових комунікацій Секретаріату КМУ.

«Абсолютно неправильно і несправедливо, що одні люди у нас отримують по 800 гривень пенсії, а інші – по 50 тисяч, причому отримують із солідарного фонду, - підкреслив глава уряду. - Розробіть такий законопроект, щоб уже з 1 січня наступного року ми ліквідували цю соціальну несправедливість, створену попередньою владою. Порахуйте, як обґрунтовано обмежити максимальний розмір пенсії – можливо, 10-12 мінімальних пенсій, і порахуйте, яку економію коштів це дасть».

Крім цього, прем’єр-міністр доручив розглянути питання про зміну віку виходу на пенсію для окремих категорій громадян: «Почати треба з державних службовців. Порахуйте, яка економія коштів буде від збільшення віку виходу на пенсію для чиновників. Водночас розберіться і запропонуйте, як і для кого розумно обмежити можливість пільгового виходу на пенсію, буває, у 35 років. Як стимулювати людей працювати довше і відкладати отримання пенсії. А після подолання дефіциту Пенсійного фонду можна буде повернути ці «відтерміновані» пенсійні виплати».

Також прем’єр-міністр переконаний, що негайно треба переходити до накопичувальної системи пенсійного страхування. Це стимулюватиме людей, по-перше, не отримувати зарплату «в конверті», по-друге, максимально довго працювати і наповнювати свій персональний пенсійний рахунок. Глава Уряду доручив терміново розробити відповідний законопроект.

Микола Азаров наголосив, що всі законопроекти, які є складовою пенсійної реформи, мають враховувати світовий досвід пенсійних реформ, а також обов’язково мають бути ретельно опрацьовані з профспілками, роботодавцями, експертами, громадськими організаціями.

Нагадаємо, голова правління Пенсійного фонду Борис Зайчук зустрічі з прем’єр-міністром України Миколою Азаровим повідомив, що дефіцит коштів ПФУ поточного року становить 26,6 мільярда гривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 7

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук