Азаров доручив перевірити ціни на Волині

Економіка18 січня 20112243

Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністерству економічного розвитку та торгівлі направити комісії для вивчення цінової ситуації у Волинській і Вінницькій областях. Як повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів, це є початком аналітичної та контрольної роботи з усунення цінових дисбалансів у регіонах.

"Ми маємо отримати об'єктивну картину перед звітом керівників регіонів на засіданні Кабінеті Міністрів, щоб надати принципову оцінку їхній роботі. Виправдання, що ціни на продукти підвищуються тому, що подорожчав бензин, що відбувається сезонне коливання або виросли світові ціни, уряд не використовує", - наголосив М. Азаров.

"Ціни на пальне зросли на 5-6%, а на картоплю, наприклад, у Тернопільській області - на 25%. І світові ціни на картоплю, якої у нас достатньо, Тернопільської області взагалі ніяк не стосуються", - додав він.

Також прем'єр-міністр доручив Мінекономіки та Антимонопольному комітетові разом із регіональними адміністраціями вжити визначених законом заходів там, де ціни збільшено немотивовано. Зокрема, якщо закупівельна ціна гречки становить близько 7 грн за 1 кг, а роздрібна - понад 15 грн, то очевидно, що різниця - це надприбуток торгівлі.

"Ми маємо привести до тями нашу торгівлю і жорстко, неминуче застосовувати законні санкції до тих, хто залазить у кишеню громадян", - зазначив він.

Водночас М. Азаров наголосив, що принципове вирішення проблеми цінової стабілізації полягає в нарощуванні виробництва продукції та створенні сучасної інфраструктури торгівлі.

"Для цієї ж картоплі в принципі існують лише три етапи шляху до покупця: транспортування з поля на базу - раз, переробка (сортування, сушіння, упакування) - два, і транспортування до магазинів - три. Усе. Не може картопля раптово на чверть подорожчати", - упевнений голова уряду.

"Тому висновок однозначний: нашу оптову та роздрібну торгівлю необхідно модернізувати, повертати до покупця. Не дозволяти цілій навалі перекупників і торговельних мереж наживатися на покупцеві. Ось чому в цьому році ми почали будівництво великих оптових ринків сільгосппродукції", - зазначив М. Азаров.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук