Банк "Надра" замість депозитів повертатиме квартири

Економіка23 лютого 20094171

Дві нові схеми роботи з клієнтами обіцяє запровадити банк "Надра" з понеділка. Перша - позичальники зможуть сплачувати валютні іпотечні кредити в гривні за пільговим курсом. Друга - вкладникам запропонують обміняти свої депозити на квартири.

Першою схемою зможуть скористатися ті позичальники, які достроково погасять якусь частину валютного кредиту. За словами тимчасового адміністратора банку "Надра" Валентини Жуковської, така схема збиткова для установи, проте банк свідомо йде на це, щоб підвищити свою ліквідність. "На роздуми немає часу, — говорить Валентина Жуковська. — Нам потрібен притік живих грошей".

Вчора в колл-центрі банку "Надра" не змогли пояснити, за яким курсом проводитиметься конвертація іпотечних валютних кредитів, оформлених фізичними особами.

Проте, за словами тимчасового адміністратора "Надра" Валентини Жуковської, такою інформацією з п'ятниці володіють співробітники всіх відділень банку — там вже висять таблички, де вказана шкала по співвідношенню дострокового погашення боргу до валютного курсу. "Курс коливається від 6,5 до 7,9 гривень за долар, — розповіла "Ділу" Валентина Жуковська. — Наприклад, якщо людина погашає достроково 25% свого іпотечного валютного кредиту, то їй доларовий кредит переводять в гривневий за курсом 6,5 гривні за долар. Якщо тільки 10%, то за курсом 7,9 гривні за долар".

У кого немає грошей для дострокового погашення частини кредиту, тим доведеться виплачувати позику за ринковим курсом.

Компенсувати втрати "Надра" збирається за рахунок жорсткої економії операційних витрат — скорочення відділень банку, штату, витрат на телефонний зв'язок і комунальні послуги.

Проте куди більш революційною виглядає інша схема. Вкладникам запропонують забирати свої внески не доларами, а заставними квартирами позичальників, які ті повернули банку замість боргу. Причина - та ж. У банку немає грошей, щоб розплатитися. "Можу сказати, що для багатьох вкладників це може бути вигідним рішенням, — стверджує Валентина Жуковська. — Деякі квартири можна буде купити за половину вартості, а, якщо внеску людині не досить, він зможе одержати кредит в нашому банку".

Наскільки ці програми користуватимуться попитом, в банку не знають, оскільки подібної практики немає ні в однієї вітчизняної фінустанови.

Розмови про переведення доларових кредитів в гривневі серед банкірів ведуться ще з жовтня минулого року. Проте на державному рівні така програма прийнята не була.

Те, що банк "Надра" розробив і готовий запустити таку програму масово для своїх клієнтів, банкіри вважають цілком логічним. "Хай банк втратить курсовий заробіток за рахунок конвертації валютних позик в гривню, зате зможе зберегти ліквідність", - говорить заступник голови правління банку "Контракт" Павло Крапівін. На його думку, незабаром з банку "Надра" візьмуть приклад багато інших фінансових установ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук