Більша частина зовнішнього українського боргу сконцентрована в руках 15-ти великих фондів

Більшою частиною зовнішнього суверенного і квазісуверенної боргу України володіють 15 великих фондів, повідомив урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Віталій Лісовенко в інтерв'ю газеті «Сегодня», опублікованому в середу.

Найбільшим з них є фонд Franklin Templeton, уточнив він.

«Всі ці фонди – це установи, які акумулюють кошти вкладників. Власники цих фондів не є власниками цих грошей. Крім того, єврооблігації, тобто форма зовнішнього боргу, яким вони володіють, – це інструмент, який вільно торгується на ринку, і вони в будь-який момент часу можуть поміняти власника», – зазначив Лісовенко.

Інших подробиць про власників – хто вони і які їхні частки в загальному обсязі випущених єврооблігацій, урядовець не уточнив.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», фонди, якими керують або представляють BTG Pactual Europe LLP, Franklin Advisers Inc., TCW Investment Management Company і T. Rowe Price Associates, Inc. сформували комітет кредиторів для спільного відстоювання своїх інтересів під час переговорів про реструктуризацію зовнішнього боргу України. Комітет кредиторів, крім того, постійно контактує з іншими власниками українських єврооблігацій, а всі разом вони володіють понад $10 млрд українського боргу.

Кредитори наполягають на відмові списання боргу, тоді як українська сторона неодноразово наголошувала, що для виконання цілей програми Міжнародного валютного фонду необхідно буде не тільки відстрочити погашення зовнішнього боргу, а й списати частину його номіналу і знизити відсотки.

У середу, 15 липня міністр фінансів України Наталія Яресько проведе у Вашингтоні перші прямі переговори з комітетом приватних кредиторів з метою досягнення угоди про реструктуризацію суверенних єврооблігацій.

Сторони домовилися провести переговори в дусі добропорядності, без будь-яких попередніх умов і з метою досягнення угоди про умови боргової операції якомога швидше.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук