Більшість українців виступає проти перенесення святкування Різдва на 25 грудня

За три роки кількість прихильників перенесення дати Різдва зросла лише на 10%

25% українців, тобто кожен четвертий, підтримує ідею перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня, тоді як 64% громадян проти, свідчать результати опитування, яке провела Соціологічна група «Рейтинг» у період з 5 по 8 грудня 2019 року.

Згідно з даними опитування, 25% опитаних українців підтримують ідею перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня, 64% респондентів проти такої ідеї, ще 7% зазначили, що їм байдуже це питання і 4% не змогли відповісти.

Соціологи також наголосили на зростання в динаміці кількості тих, хто висловлюється на підтримку перенесення дати святкування Різдва. Для порівняння, у 2016 році лише 15% підтримували цю ідею, 69% були проти.

Найбільше прихильників ідеї перенесення Різдва на заході: 43% підтримують і майже така сама кількість не підтримує. В інших макрорегіонах опитані швидше проти перенесення: в центрі 23% – за і 66% – проти, на півдні – 15% і 74% відповідно, на сході – 14% і 74%. Крім того, дещо вища підтримка такої ініціативи в більш забезпечених громадян, а також у респондентів середнього та старшого віку.

Соціологи опитували населення України віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за регіонами, типом поселення, віком, статтю. Вибіркова сукупність: 2 тис. респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Похибка репрезентативності дослідження: не більше ніж 2,2%.

Зазначимо, що дискусії довкола перенесення святкування Різдва на 25 грудня активно тривають в Україні останні кілька років. Починаючи з 2017 року Різдво 25 грудня в Україні є вихідним. Різдво у цей день святкує понад 90% усіх християн у світі, включно з православними.

Раніше соціологи опитали львів’ян і з’ясували, що майже половина опитаних готова святкувати Різдво лише 25 грудня. Також соціологи акцентували на тому, що проти перенесення дати святкування Різдва виступають здебільшого ті, хто рідко відвідує церкву.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук