Майже половина львів'ян готові святкувати Різдво лише 25 грудня

Найбільше негативно налаштованих до відзначення Різдва 25 грудня є серед тих, хто рідко відвідує церкву

СуспільствоНазарій Тузяк, 16 грудня 201935173
Майже половина львів'ян готові святкувати Різдво лише 25 грудня
фото Chris Sowder
Зараз майже 81% львів'ян святкують Різдво лише 7 січня

Позитивно до перенесення дати святкування Різдва на 25 грудня ставляться 43% львів'ян-християн. Ще 27% ставляться до цієї ініціативи нейтрально, а 26% – негативно. Як свідчить опубліковане 16 грудня дослідження соціологічної агенції «Фама», найбільше негативно налаштованих до відзначення Різдва 25 грудня є серед тих, хто рідко відвідує церкву.

Абсолютна більшість мешканців Львова (майже 81%) святкують Різдво лише 7 січня. Лише 25 грудня Різдво відзначають всього 3% львів'ян. В обидві дати – і 25 грудня, і 7 січня – святкують Різдво 14% опитаних, а ще 2,5% взагалі не відзначають Різдва.

Цікаво, що підтримка перенесення святкування Різдва на 25 грудня значно вища серед львів'ян, які частіше ходять до церви (хоча б раз на тиждень) – 54% із них підтримують таку ініціативу і 18% не підтримують. Натомість серед тих, хто нечасто відвідує богослужіння (раз на місяць або й рідше), перенесення святкування Різдва на 25 грудня підтримують лише 39% респондентів, а не підтримують 30%.

Окрім цього прослідковується і чітка залежність між ставленням до зміни календаря і конфесійною належністю: греко-католики схвальніше ніж православні ставляться до перенесення святкування Різдва на 25 грудня – 49% проти 32%.

Зазначимо, дискусія про перенесення святкування Різдва доволі давня. Зараз вона пожвавилася після того, як предстоятель Православної церкви України Епіфаній заявив, що ПЦУ допускає зміну дати святкування з 7 січня на 25 грудня.

«Дата – це не догма. Але зараз ми бачимо, що не всі підтримують цю ідею. Особливо це стосується західного регіону. Тому ми й надалі будемо вести просвітницьку роботу і коли побачимо, що абсолютна більшість православних християн готові до зміни календаря, тоді ми проведемо календарну реформу», – заявив 14 грудня Епіфаній.

P. S. У рамках дослідження соціологи «Фами» опитали 400 мешканців Львова віком від 18 років. Похибка репрезентативності не перевищує 4,9% для показників близьких до 50%; 4,2% – для показників близьких до 25% або 75%; 2,9% – для показників близьких до 10% або 90%; 2,1% – для показників близьких до 5% або 95%; 1,0% – для показників близьких до 1% або 99%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук