Близько половини вступників будуть навчатися у ВНЗ за бюджетні кошти, – міністр освіти

Близько половини вступників будуть навчатися у ВНЗ за бюджетні кошти, – міністр освіти
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич

Вступна кампанія до вищих навчальних закладів розпочнеться у понеділок, 11 липня. Документи необхідно подавати самостійно в електронному вигляді. Про це у п’ятницю, 8 липня, поінформувала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, повідомив «Укрінформ».

«У понеділок, 11 липня, розпочинається основний етап вступної кампанії до вищих навчальних закладів. Позаду зовнішнє незалежне оцінювання. І розпочинається подача документів. Конкурсний відбір вступників і проведення вступних випробувань – там, де вони передбачені», – сказала Гриневич.

За її словами, особливістю цієї кампанії, як і попередньої, є те, що всі документи подаються в цифровому вигляді. Самостійно вони можуть зареєструвати свої заяви на сайті ez.osvitavsim.org.ua. Крім того, детальна інформація про вступну кампанію є на сайті Міносвіти.

Лілія Гриневич нагадала про те, що 6 липня уряд затвердив обсяги державного замовлення.

«Таким чином, складається ситуація, що орієнтовно 50% тих студентів, які потраплять до вищих навчальних закладів, зможуть навчатися за кошти бюджету. Тому це є достатньо оптимістична інформація для наших абітурієнтів», – зазначила вона.

Крім цього Лілія Гриневич заявила, що 10% державного замовлення на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах забезпечить вступ абітурієнтів, які мають право на пільговий вступ за квотами, повідомив «Інтерфакс-Україна».

«У нас також є квоти для дітей з окупованих територій і Криму, і сьогодні підхід у нас такий: для всіх, хто надходять за квотами – це орієнтовно 10% від державного замовлення, а на Донбасі в наших вищих навчальних закладах, які знаходяться в Донецькій і Луганській області, - там ми маємо квоту до 30%», – сказала міністр.

Вона зазначила, що Міністерство освіти і науки вважає найбільш вірогідним вступ абітурієнтів з непідконтрольних владі територій Донбасу до вузів, які знаходяться на підконтрольній владі території регіону і саме там були встановлені квоти для них.

Зазначимо, держзамовлення в 2016 році затверджене Кабінетом міністрів на рівні 272,6 тис. осіб, що на 12,3% більше, ніж у 2015 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук