Богословська погрожувала Тимошенко
Проект рішення, прийнятий вчора на засіданні Ради національної безпеки та оборони, може послабити енергетичну безпеку країни та призвести до руйнації системи влади в Україні. Про це заявив міністр палива та енергетики Юрій Продан 11 лютого на брифінгу в Кабінеті міністрів, - повідомили ZAXID.NET в управлінні у зв'язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету міністрів України.
Міністр зауважив, що вчорашнє засідання РНБО мало антиурядовий характер і було майже повністю присвячено не питанням енергетичної безпеки, а питанням нищівної критики досягнутих НАК "Нафтогаз" і ВАТ "Газпром" газових угод. За словами Юрія Продана, це може призвести до руйнування досягнутих угод та до повернення схем поставок газу компанією "РосУкрЕнерго".
Міністр палива та енергетики зауважив, що у деяких запропонованих до прийняття пунктах рішення РНБО може стати гарною пiдмогою для "РосУкрЕнерго" у судах проти НАК "Нафтогаз" щодо 11 млрд. кубометрів газу, який згідно з домовленостями з "Газпромом" було передано за низькою ціною "Нафтогазу".
Юрій Продан нагадав, що "весь світ, вся Європа визнали оптимальність досягнутих угод. Україна з цього конфлікту, який відбувся не з вини України, вийшла гідно і з мінімальними витратами". У той же час міністра здивувало те, що Президент, який підтверджував цю думку під час переговорів з Президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, змінив свою позицію. "Мені здається, що інформацію Президенту та певні висновки щодо газових угод, і потім це пропонується до прийняття відповідних рішень РНБО, що ці висновки та пропозиції готують Президенту люди, дуже близькі до компанії "РосУкрЕнерго", - наголосив міністр.
Міністр також не розуміє, на яких підставах в засіданні РНБО брала участь народний депутат України від Партії регіонів Інна Богословська, яку, за його словами, вважають "близькою" до "РосУкрЕнерго". "Шоком був сам виступ пані Богословської, який складався з такої тотальної лайки, погроз - все це відбувалося на грані нецензурщини", - наголосив він. Крім того, Юрій Продан зауважив, що Президент Інні Богословській, яка не є членом РНБО, неодноразово надавав слово, тоді як прем’єр-міністру слово надавалося насилу.
За словами міністра, насторожують й слова Президент про необхідність прокурорського реагування на дії учасників газових переговорів: "Я теж був учасником переговорів і мені здається, що у своїх діях ми нічого не порушили, а діяли, чітко захищаючи інтереси України".
У зв’язку з цим Юрій Продан відзначив, що пропонуватиме членам уряду не брати участь у засіданнях РНБО, адже "ходити туди - це, по-перше, зневажати себе, будь-яку мораль, честь та гідність, а по-друге, бути співучасником підготовки рішень, які не мають нічого спільного з захистом національної безпеки країни".