Болгарія і Росія домовилися про будівництво газопроводу в обхід України

Нині Болгарія майже повністю залежить від постачання газу з РФ, який транспортуєтьсячерез українську ГТС і територію Румунії

СвітВолодимир Пиріг, 1 лютого21640

Болгарія зобов’язалася побудувати новий газопровід для перекачування російського газу з Туреччини до Сербії після того, як три фірми, російський «Газпром», болгарський «Булгаргаз» і швейцарська МЕТ уклали контракти на його використання, пише «Європейська правда» з посиланням на EUobserver.

Проект на 1,4 млрд євро може посилити залежність ЄС від газу та підірвати українську безпеку, побоюються дипломати ЄС і США. Передбачається, що після 2019 року Болгарія буде отримувати російський газ через газопровід «Турецький потік», який прокладають по дні Чорного моря.

Нині Болгарія майже повністю залежить від постачання російського газу, який транспортується через українську газотранспортну систему і територію Румунії.

Після 2020 року Болгарія планує задовільняти до 30% своєї потреби у природному газі з азербайджанського родовища «Шах-Деніз ІІ» транзитом через територію Греції.

Нагадаємо, наприкінці травня минулого року стало відомо, що президенти Росії й Туреччини обговорили можливість будівництва другої нитки газогону «Турецький похід» по території Болгарії. Зі слів прем’єр-міністра Болгарії Бойко Борисова, усі болгарсько-російські газові домовленості також підтримала Єврокомісія.

Нагадаємо, Україна наразі є основною транзитеркою російського газу до Європи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук