<

Борг кожного українця наближається до 10 тис. грн, - Пинзеник

Економіка28 січня 20114075

Україна увійшла у поточний рік із боргом у майже 40% ВВП проти 34,8% минулого року та 20% позаминулого. У розрахунку на кожного громадянина України прямий і гарантований борг наближається до 10 тис. грн – 9,4 тис. грн.

Такі підрахунки наводить екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.

Як повідомляє його прес-служба, 114,3 млрд грн приросту боргу – таким є наше боргове "поповнення" за минулий рік (прямий і гарантований борг).

Коментуючи наведену інформацію, Віктор Пинзеник зазначив: "Це дещо менше, ніж минулого року (128,5 млрд грн), але таких цифр країна до 2009 року ніколи не знала". При очікуваному номінальному зростанні ВВП на 18,6% темпи зростання боргу виявилися вдвічі вищими – 36%, зауважив економіст.

"На жаль, це не кінцева сума боргу", - зазначив екс-міністр фінансів, нагадавши, що до вказаної цифри має бути додана ще сума знижки за спожитий імпортний газ, яку, за міжурядовими угодами, щороку мають оформляти боргом України.

"Тільки рішучі непрості дії щодо скорочення бюджетних витрат та вихід на безпечний рівень дефіциту здатні зламати недобру боргову тенденцію", - наголосив Віктор Пинзеник.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук