У Бостоні завершився чемпіонат світу з фігурного катання. Українці виступали у трьох видах програми. Зрозуміло, що зовсім молода збірна України не змогла втрутитися у боротьбу за медалі. Проте наші спортсмени виглядали достойно, хоч і припускалися технічних помилок.
Український танцювальний дует Олександра Назарова - Максим Нікітін завершили свої виступи на чемпіонаті світу на 19-му місці. Українські фігуристи відкривали змагання у довільному танці. Виступ був достойним, а от оцінки низькими. Сума у 131.39 бала не дозволила спортсменам, які пропустили майже увесь сезон через травму, піднятись вище.
Фігуристи Наталія Каліжек та українець Максим Сподирев, які виступають за Польщу, посіли 16-те місце.
Габріелла Пападакіс - Гійом Сізерон
Чемпіонами уже вдруге стали французи Габріелла Пападакіс - Гійом Сізерон. Вони оновили усі свої особисті рекорди. Так само як американці Майя та Алекс Шибутані, які вперше у кар'єрі піднялися на другу сходинку чемпіонату світу. Третє місце в іншого американського дуету - Медісон Чок - Еван Бейтс.
Учениця В'ячеслава Ткаченка Анна Хниченкова свої дебютні виступи на дорослому чемпіонаті світу в Бостоні закінчила з особистими рекордами та 19-им підсумковим місцем. У довільній програмі в Анни Хниченкової розплелися стрічки на голові, і дніпропетровська фігуристка просто викинула їх на трибуни, докатавши програму до кінця. За довільний прокат вона отримала 100.16 бала, а в сумі - 154.02 бала.
Перемогла серед жінок росіянка Євгенія Медведєва з результатом 223.86 бала. Друге місце – в американки Ешлі Вагнер (215.39 бала). Третє місце у ще однієї росіянки Анни Погорілої (213.69 бала).
Серед чоловіків досить несподівано переміг іспанець Хав'єр Фернандес. Японець Юдзуру Ханю, який цього сезону побив усі можливі та неможливі рекорди, допускав занадто багато неточностей. Потім припустився грубої помилки на каскаді стрибків й у підсумку набрав 295.17 бала. Така неймовірно висока кількість балів все ж виявилась недостатньою для планки, яку встановив сам же японський унікум у сучасному чоловічому катанні. Вона принесла йому лише «срібло».
Хав'єр Фернандес
А от виступ Фернандеса у довільній програмі був бездоганним. За неї він отримав рекордні 216.41 бала. Третє місце так само несподівано виборов дебютант змагань китайський вундеркінд Боян Джин (270.99 бала).
Український фігурист Іван Павлов на чемпіонаті світу посів 23-тє місце, відігравши одну позицію у порівнянні з короткою програмою. Учень Дмитра Шкідченка набрав за дві програми 178.89 бала.
Представник київської школи Олексій Биченко, який зараз виступає за Ізраїль, посів 13-те місце.
Меган Дюамель - Ерік Редфорд
«Золото» Бостона у парному катанні заслужено дісталося канадській парі Меган Дюамель - Ерік Редфорд, яка отримала рекордну в історії цього виду фігурного катання оцінку за техніку. У сумі за дві програми вони набрали 231.99 бала. Причиною такого успіху стало те, що канадці весь час ускладнюють свої програми.
«Срібло» - у китайських фігуристів Веньцзінь Сунь - Цун Хань, які лідирували після короткої програми, а переможцям програли другою оцінкою (за компоненти програми). Українка Олена Савченко разом із Бруно Массо принесла Німеччині «бронзу». Одні із фаворитів змагань, російська фігуристка українського походження Тетяна Волосожар та її партнер Максим Траньков, – лише п’яті.
Бостон вперше приймав чемпіонат світу. Влада міста розраховує отримати дохід близько $40 млн. За словами виконавчого директора турніру Дуга Зегіба, на змагання і показові виступи до початку змагань продали понад 90 тис. квитків із загальної кількості в 120 тис. На змагання приїхали уболівальники із тридцяти країн світу.
Трансляції придбали телекомпанії сорока країн (на жаль, України серед них не було). Попри те, що українська федерація фігурного катання на початку цього року уклала Меморандум про співпрацю із UA: Перший, трансляція чемпіонату світу залишається для українського ТБ надто дорогою.
Фото: ISU.