Британська нафтогазова компанія судиться з Україною за $180 млн

ЕкономікаО.Г., 16 лютого 201518510

Нафтогазова компанія JKX Oil & Gas Plc подала до суду проти України з вимогою компенсації $180 млн.

Як повідомляє «Інтерфакс», компанія ініціювала арбітражний розгляд проти України відповідно до Договору до Енергетичної хартії і двосторонніми угодами про захист інвестицій, укладених Україною з Великобританією та Нідерландами.

«У цих розглядах JKX домагається компенсації за втрати, які вона понесла в результаті порушення договірних зобов'язань України, в тому числі відмови України від гарантування  справедливого і рівного «режиму для інвестицій JKX», - йдеться в біржовому повідомленні компанії.

Зокрема, JKX просить погасити більше $180 млн, які українська компанія нібито переплатила в якості рентної плати за користування надрами, починаючи з 2011 року.

У повідомленні також зазначено, що арбітраж Торгової палати Стокгольма 14 січня 2015 виніс рішення, яким зобов'язав Україну утриматися від стягнення з належної JKX Oil & Gas української компанії плати за користування надрами при видобутку газу в розмірі вище 28% (замість нинішніх встановлених податковим кодексом 55% при видобутку на глибині до 5 тис. м).

Нагадаємо, британська JKX Oil&Gas також має ліцензії на нафтогазові ділянки в Грузії, Болгарії, Туреччини, Італії, США та Росії.

Як повідомляє «Економічна правда», за британську JKX Oil & Gas вже кілька років бореться група «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Групі «Приват» належить приблизно третина британської компанії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук