Британський стартап використовує закинуті шахти для зберігання енергії

Система буде використовувати для зберігання електрики закон збереження енергії

СвітРоман Ганкевич, 8 лютого 20180
Британський стартап використовує закинуті шахти для зберігання енергії
фото Gravitricity
Система може працювати до 10 років без заміни деталей

Британський стратап Gravitricity отримав £650 тис. фінансування на проект з перетворення покинутих шахт на величезні гравітаційні батареї. Про це повідомляє Engineer.

Як зазначається, система, яку хочуть поширювати інженери, буде використовувати для зберігання електрики закон збереження енергії. У той час, коли в енергомережах не буде збоїв, а потужність виявиться достатньою для потреб усіх споживачів, система з самого дна шахти підніматиме на поверхню величезні вантажі. Потрапивши наверх, ці вантажі отримають певний запас потенційної енергії.

У Gravitricity запевняють, що як тільки настане необхідність, потенційна енергія може швидко перейти в кінетичну, а потім в роботу електрогенератора. Для цього блоки потрібно просто відправити у вільне падіння назад на дно шахти. Цей процес дозволить миттєво повернути в мережу необхідний запас потужності.

Фото: Gravitricity

Інженери стартапу кажуть, що таку систему логічніше використовувати у зв'язці з відновлюваною енергетикою. Наприклад, коли вітер досить сильний, а також у сонячні дні енергія від вітрогенераторів і сонячних панелей йде на те, щоб підняти з дна шахти вантаж. Під час цього процесу енергія сонця або вітру трансформується в потенційну енергію вантажів вагою до 2000 тонн. У компанії вважають, що це простий акумулятор, який не вимагає великих витрат. Він дозволить зберегти надлишки енергії з поновлюваних джерел і миттєво використовувати їх у разі необхідності. У момент звільнення вантажу двигуни енергосховища починають працювати в режимі електрогенераторів. Система може забезпечити або різке збільшення потужності в мережі - при повністю вільному падінні, - або генерувати електроенергію більш плавно, сповільнюючи рух вантажів, залежно від конкретного випадку.

За словами інженерів, система може працювати до 10 років без заміни деталей. Загальний термін служби установки - 50 років. Пропонуються моделі потужністю від 1 до 20 МВт.

Як відомо, закон збереження енергії у фізиці - це принцип, згідно з яким повна енергія замкненої системи зберігається впродовж часу. Енергія не виникає з нічого і не зникає в нікуди, а може лише перетворюватись з однієї форми на іншу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук