Бюджет Волині 2008 року виконано на 98,2%
Незважаючи на проблеми в економіці, що виникли у кінці 2008 року у зв’язку з світовою фінансовою кризою, минулий бюджетний рік для Волинської області завершився успішно. Цьому сприяла злагоджена робота на всіх етапах бюджетного процесу усіх його учасників. На цьому наголосив голова Волинської ОДА Микола Романюк під час сесії Волиньради.
Як повідомив власкор ZAXID.NET, область в числі перших в Україні забезпечила затвердження місцевих бюджетів на 2008 рік - усі 429 місцевих бюджетів області були затверджені ще в січні. Їх формування здійснювалось на засадах Бюджетного кодексу, не допущено ручного розподілу райдержадміністраціями трансфертів між бюджетами територіальних громад.
За словами керівника області, консолідований бюджет області станом на 1 січня 2009 року виконано на 98,2%, що обумовлено невиконанням завдання з надходжень податкових платежів до державного бюджету (92,8%). До загального фонду бюджетів усіх рівнів надійшло 2805,1 млн грн, що на 573,6 млн грн або на 25,7% більше порівняно з показниками 2007 року.
Недовиконання податкових платежів спричинило недонадходження в кінці року до місцевих бюджетів дотації вирівнювання з державного бюджету. Завдяки неодноразовим зверненням з боку облдержадміністрації до Міністерства фінансів України дотація вирівнювання місцевим бюджетам області перерахована в повному обсязі - 1052,7 млн гривень. До загального фонду місцевих бюджетів області за 2008 рік надійшло 767 млн грн, що становить 102,1% запланованого.
Обласний бюджет виконано на 101,7%. Понад планові призначення місцеві бюджети отримали 15,6 млн гривень. Забезпечено виконання бюджетів усіх районів та міст обласного підпорядкування, крім міст Луцька та Ковеля (рівень виконання відповідно - 98,8 та 99%). Порівняно з відповідним періодом 2007 року доходи загального фонду місцевих бюджетів зросли на 34,7%, або на 197,5 млн гривень.
Від перевиконання призначень по основному бюджетоутворюючому платежу - податку з доходів фізичних осіб, бюджети області додатково отримали 5,5 млн гривень. Поряд з цим, не забезпечили надходжень згаданого вище податку 42 територіальні громади, в тому числі і міста Луцьк і Ковель. Найбільше таких бюджетів (20) у Горохівському районі.
У звітному періоді 3,5 млн грн надійшло понад план плати за землю, 1,8 млн грн від розміщення в установах банків тимчасово вільних бюджетних коштів, 1,1 млн грн єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва, 0,6 млн грн плати за оренду цілісних майнових комплексів та іншого державного майна, 0,5 млн грн плати за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності та 0,3 млн грн державного мита. Забезпечено виконання усіх передбачених у загальному фонді місцевих бюджетів платежів, крім податку на прибуток, що обумовлено недобором цього податку по підприємствах міста Ковеля.