Чехію і Словаччину обурив російський фільм «Варшавський договір»

Картина ставить під сумнів те, що введення військ до Чехословаччини у 1968 році було агресією

КультураК.С., 1 червня 201515530
Чехію і Словаччину обурив російський фільм «Варшавський договір»

Чехію і Словаччину обурив російський документальний фільм «Варшавський договір», показаний на телеканалі «Росія 1», про вторгнення радянських військ у Чехословаччину в 1968 році, повідомляє «Інтерфакс».

Прес-секретар МЗС Словаччини Петер Стано висловив подив з приводу появи фільму на російському державному телеканалі.

«У документальному фільмі про військове вторгнення і подальшу 20-річну радянску окупацію Чехословаччини використані недостовірні і старі ідеологічні кліше, від яких в недавньому минулому поступово дистанціювалися російські офіційні особи, які пізніше принесли вибачення за вторгнення і окупацію», - заявив Стано.

Крім того, міністр закордонних справ Чехії Любомир Заоралек викликав посла Росії в республіці Сергія Кисельова для пояснення походження фільму, який «вводить глядачів в оману».

Картина «Варшавський договір», показана в ефірі 23 травня, представляє події 1968 роки як акт допомоги у запобіганні військового перевороту і ставить під сумнів те, що введення військ країн Варшавського договору до Чехословаччини в 1968 році було агресією.

Варшавський договір був підписаний в 1955 році між європейськими соціалістичними державами за провідної ролі Радянського Союзу. У 1968 році відбулося вторгнення військ країн Організації Варшавського договору (крім Румунії) в Чехословаччину.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук